Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Neostomosan fülrüh ellen?!

Neostomosan fülrüh ellen?!

Figyelt kérdés

sziasztok! van egy másfél éves nőstény cicám, kicsivel több mint 3 hete fialt, van egy kiscicája, idebent tartózkodnak a lakásban.

valószinüleg fülrühes lett, amit a kóbor cicától kapott el, mikor akcióztak. a gyógyszertárban kaptam rá neostomosant,(mert sajnos mást nem tudtak adni) azzal ha felhigitom, az egész testét, vagy csak a fülénél, nyakánál mossam meg? a kiscicát átlehet vele törölgetni? le kell a mosni a szert? a cica fülébe is belenyúlhatok fülpiszkával, nem lesz tőle baja?

bocsi, a sok kérdést, de itt falun az állatorvos nem segitett nekem, mondván, hogy csak nagy kiszerelésű rüh irtója van, 70 ezer forintért, és rámtette a telefont!

Viszont sürgősen ki kell irtanom a dögöket, mert féltem a cicákat, és én kb 10 nap múlva szülni fogok! :S


2015. ápr. 2. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Neostomosant SOHA!!!!

Orvosok bebizonyították, hogy felnőtt macskának is mérgező, nemhogy fiatal kölyköknek. Még véletlenül se kend rá!

Amit én a befogadott cicámra kaptam, az Stronghold spot-on, de szerintem előtte azért vidd el állatorvoshoz, lehet nem is rühes, bármivel fertőzheti akár a te babád is. Gondolom szülés előtt azért többször jársz te, vagy párod a városban, nem csak a falusi állatorvos elérhető, vigyétek el, nehogy a babádnak is bármi baja legyen!

2015. ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hell-ikon ***** válasza:

A fülpiszkálót is felejtsd el. Ha rosszul mozdul a cica, akkor a dobhártyát is átdöfheted vele.


Ha van otthon babaolaj, akkor vattára vagy gézre tegyél belőle és az ujjaddal benyúlva takarítsd meg a cicus fülét. Utána pedig ha van valami kisállatbolt a közeledben, vegyél Bobi fültisztító folyadékot. Ez egy alkoholos oldat, ami fertőtlenít és segít a dögök kiírtásában. (Ahogy a babaolaj is.) A babaolaj törölgetés után ezzel is tisztítsátok meg a fülét.


A babaolajos fülmosdatást ha nagyon vakarózik a cica akkor naponta 2x ajánlatos megismételni, amíg a tünetek el nem múlnak vagy amíg el nem juttok egy normális orvoshoz. (bár mivel gondolom szoptat még a cica, hasonló eljárást fog ő is alkalmazni és ajánlani otthonra.)


A fülrüh emberre nem terjed, de az alapvető higiéniát persze be kell tartani. Ha van másik macskátok vagy kutyátok, azokra vigyázzatok mert ők elkaphatják.

2015. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Csupán az olajos fültörölgetéstől nem fog elmúlni a rühesség. Nekem a sziámi cicám volt az, és az állatorvosunk javaslatára vennem kellett egy üveg paraffinolajat, abban feloldani 1 ampulla Neostomosont és azzal áttörlni a fülecskéjét. A keverék sokáig eláll.
2021. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2015os kerdes. 😃
2021. szept. 3. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!