Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözött valaki idős macskával?

Költözött valaki idős macskával?

Figyelt kérdés

Cicus már nem egy mai darab, elmúlt 11 éves, közelebb van a 12-höz. Tipikus szobacica, csak a lakásban szeret lenni, néha esetleg a folysóra kimerészkedik napozni, de ennyi.

Próbáltuk még kisebb korában kivini mamámhoz kertes házba, mikor kint voltunk pár napot, de egyszerűen lelki beteg lett az állat. Nem evett-ivott, nem almozott, csak elbújt a szekrény mögé, ágy alá. Ez ment egy hétig. Hazaérve meg mint akit kicseréltek, megint normális volt.


A fő szívfájdalmam az, hogy lassacskán szeretnék itthonról költözni, viszont az állatot nagyon fájó szívvel hagynám itt és erős kétségeim vannak affelől, hogy hiába az enyém, rosszat tennék neki, ha magammal vinném. Egész nap egyedül lenne egy vadidegen helyen, itthon meg mindig foglalkozik vele valaki, időben kap kaját/friss vizet.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2015. szept. 25. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kire hagyni, aki szívesen és rendesen ellátja majd, akkor maradjon nyugodtan.
2015. szept. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy költözés miatt kellett egy idős cicát elvinni egy falusi kertes házból egy 30 km-re levő városba, szintén kertes házba. Napokig bezárva, lakásban tartottuk, kényeztettük, hogy megszokjon, később kiengedtük a kertbe, de kifordult önmagából, teljesen abnormálisan viselkedett. Néhány hónapig velünk volt, de mintha elvesztette volna a "józan" eszét, teljesen máshogy viselkedett, mint régen, aztán egyszer csak nyomtalanul eltűnt. Valószínűleg elment megkeresni a régi otthonát, gondolom nem élte túl a nagy túrát.
2015. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Szüleim etetik amúgy is, mert mire hazaérek, már bőven elmúlt az állat vacsoraideje és gyógyszer is kell mellé kapnia, szóval sehogy nem jó.


Azért gondolok az itthagyására rossz szájízzel, mert mégis az én macskám, velem alszik, nekem hagyja húzni-nyúzni magát. Viszont túl sokáig az itthonlétet sem fogom már bírni, csak hát ugye a macskával nem lehet ezt megbeszélni, hogy mit gondol minderről :(

2015. szept. 26. 23:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Hű, a Jó Isten se tudja Folti hány éves volt, amikor költöztünk. Nálunk született (amikor még semmit se tudtam az ivartalanításról), elajándékoztuk 3 hónaposan (ugyanaz az utca, másik ház), hazajött, ha annyira akar, hát maradjon.

Szerintem 10 év körül lehetett, amikor költöztünk, másik városba, 60 km-re. Én nem voltam otthon költözéskor, anyu elmondásából ismerem az esetet. Új házba becuccol, kinti macskát kinti kamrába berak, ajtót becs... macska kislisszol, világgá szalad.

Amikor már otthon voltam én is, naponta 3x macskát hív, ilyenkor a kutyám velem ugat. Meg az idegen zajokra is, neki is szokni kellett még a helyet.

Aztán néhány hét múlva, egyik reggel a Folti vár a kamra tetején. Sokkosan, soványan, tele kullanccsal, de ő volt. Néhány napig csak a tetőn volt hajlandó tartózkodni, ha mi nem voltunk a kertben, de aztán szépen megszokta az új helyet.


Írtad, hogy gyógyszert szed a macska. A szüleid hogy állnak a macska orvosi ellátásával? Mert az enyémek sajnos rendszeresen nem veszik észre, ha rosszul van a macska, vagy nem tartják elég intőnek a tüneteket, hogy elvigyék dokihoz. Szóval ha ilyen van, én lehet megpróbálnám költöztetni a vénséget.

(Egyébként épp a múlt héten tanulta meg anyukám, hogy a "kedvetlen, gubbaszt és nem eszik _rendesen_" bőven elég tünet orvoshoz vinni a macskát. Mint kiderült a kandúrkám lázas volt és nála az már a súlyos étvágytalanság jele, ha kihagyja a vacsorát, de reggelit dorombolva eszik XD)

2015. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Dorombolni a cicák akkor is szoktak, ha fáj valamilyük vagy betegek...

Az orvost sajnos nem tudom mennyire vennék komolyan, tavaly napokig téptem a szám, mire felfogta anyám, hogy beteg az állat. Most is hasonlón megy a vita, valamiért szakembernek képzeli magát, ez viszont kiborít és félve hagynám itt. Plusz az új helyen egyedül lenne egész nap, aligha tenne jót neki, hogy a szekrény mögött kuksolna rettegve, a szívem szakad meg a gondolatra is :(

2015. szept. 29. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!