Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szüléstől számítva mennyi idő...

Szüléstől számítva mennyi idő múlva lehet egy macska újra vemhes?

Figyelt kérdés
Július 22-én születtek az első kiscicái. Az anyacica mindig is vékony volt, a szülés után és a szoptatás alatt pedig még vékonyabb lett, de most nagyobb lett a hasa és félek, hogy megint vemhes. Kinti cica, de sokat szokott bent is lenni, amióta megszülettek a kiscicák, azóta nem láttam más macskát a közelében. A kiscicákkal még mindig foglalkozik, nyalogatja, szoptatja őket. Nem akartam addig ivartalanítattni, amíg még szoptat és meg vannak duzzadva az emlői a tejtől. Hogy lehet megállapítani, hogy vemhes-e?

2015. szept. 29. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Biztos,hogy nem vemhes.
2015. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritkább esetben akár rögtön ivarzik egy macska szülés után. Általában inkább elválasztáskor, egy évben akár 3 alom is lehet. 2 hónappal a kicsik születése után simán lehet vemhes, állatorvos ultrahanggal megnézi, illetve ha már akkorák, kézzel ki tudja tapintani a kölyköket.
2015. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van esély rá hogy vemhes legyen. (saját macskáról tapasztalat)

Biztosan állatorvos fogja megmondani.

2015. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerősömé április 18-án fialt. Ők sem láttak semmi gyanúsat. Kinti-benti cica. Szeptember közepén a nyaralásból arra jöttek haza, hogy ott van két apróság :)Nem volt különösebben nagy pocakja.
2015. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szülés után kb 2-3 héttel már tüzelni szoktak általában. Ha kijárós, akkor biztosan meglátogatta egy kandúr is, úgyhogy szinte biztos vemhes a macskád.

Orvos meg tudja vizsgálni, egyúttal megbeszélhetitek az ivartalanítás kérdését is. Amikor már maguktól is esznek a cicák tápot is (5-6 hetesen) akkor már nyugodtan lehet műteni az anyjukat, utána is foglalkozni szokott még velük, és a kicsik sem annyira magatehetetlenek, hogy baj legyen az altatás meg lábadozás miatti kimaradásból. A szoptatás végét kár megvárni, sokszor az anya csak a következő alom születésekor marja el az előzőket.

2015. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Másik város állatorvosához elvihetem a cicát? Mert egy kicsi faluban lakok és szerintem az itteni állatorvosnak nincs is rendelője, csak házhoz szokott jönni, plusz eddig csak rossz tapasztalatom van vele.
2015. szept. 29. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze.
2015. szept. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 macdln ***** válasza:

Persze, hogy viheted másik városba. Mi is faluban élünk, az állatorvos csak házhoz jön, rendelőre nincs pénz. 30 km-re tőlünk van egy állatorvosi rendelő, oda szoktuk vinni a cicáinkat, ott is lesznek ivartalanítva néhány hét múlva. (5 hónapos korukban)

A szomszédunk cicáját még májusban elütötték. Mivel pénteken vagy szombaton este 7-8 körül történt, a környékünkön már egyik rendelő sem volt nyitva, így elautóztak Pestig. Fél 11 körül értek vissza, a cica szerencsére túlélte.

Szóval mindenki maga választja ki a cicája/kutyája stb. állatorvosát. A lényeg, hogy meg legyél vele elégedve.

2015. szept. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!