Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a cicának túl hosszú a karma?

Figyelt kérdés
10 hónapos cicámnak játék közben állandóan beakad a karma, úgy kell kiszabadítani. Félek, hogy egyszer kiszakad neki. Koptatnia van hol, szokta is huzigálni. Mit lehet csinálni egy cicakarommal, ami nem árt a cicának? Próbáljam meg finoman reszelgetni? Vagy majd ha jobb idő lesz, többet lesz kint, és egész nap fára mászik, lekopik magától is? Rengeteg cicám volt már, most is van még 6, de egyiknél sem volt ilyen probléma, mert játék közben behúzzák.
2010. márc. 14. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha kinti és benti cica is egyben, akkor ne törődj vele. Majd megtanulja, hogy mit csináljon.
2010. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Macskának nem szabad a karmát levágni ő maga koptatja ha kell.
2010. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vok. Ja és nem koptatja :) hanem az elhalt karmot "lehántolja". Vágni ne vágd, ha nem értesz hozzá, mert nagyon könnyen belevághatsz az idegbe és vérezni fog neki fájdalom mellet...
2010. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Rágd le neki.
2010. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vágni tudom, hogy nem szabad, hiszen azzal kapaszkodik, ha mászik. Csak ráadásul imád felfelé elkapkodni dolgokat (mindennel játszik, ami mozog, egy lengő nadrágszár is izgalomba hozza), és sokszor van, hogy szegényke a karmánál fogva lóg, úgy kell levenni valahonnan. De lehet, hogy tényleg csak a technikája rossz, és majd rájön.
2010. márc. 14. 20:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért ne vághatná le a karmát?El kell menni állatorvoshoz aki elmagyarázza hogy vágd neki,sőt szerintem ő is levágná :)Látszik a karmon belül az ideg,meg gondolom senki nincs olyan hülye hogy nagy darabot levágjon.Van olyan macska amelyik nem hajlandó kaparófát használni,és ha benti cica nem kéne hogy a bútorokon "karmozzon".
2010. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha csak benti lenne, még szó lehetne a levágásról, de a biztonsága érdekében szükséges, hogy fel tudjon fára kapaszkodni, ha odakint kutya vagy bármi megijeszti. Egyébként szokta koptatni, a yucca törzsét már szinte teljesen lehámozta, azért nem értem, miért van ez a problémája. Textilekbe szokott beakadni.
2010. márc. 14. 20:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy az egész karmát vágd le,csak a végét csippentsd le neki :)
2010. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bennti cicáim vannak, használják is a kaparófájukat, de néha le kell csipkednem a köremeiket. Csak a végét (kb. 1-2 mm-t) vágom le. Többet nem szabad, mert szegénykék esnek-kelnek.
2010. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos azt mondta hogy a benti cicáknak nincs szüksége a körmeire. Nem esnek-kelnek. Ha levágod nekik a végit akkor is úgyanúgy tud kaparászni, mászni a kanapén. Én általában akkor szoktam mikor kóma alvás után mert akkor engedi. Hipp-hopp megvan. csak gyorsan és ügyesen kell.
2010. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!