Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki nem szereti vagy egyenesen...

Aki nem szereti vagy egyenesen utálja a macskákat, annak mi oka van rá?

Figyelt kérdés

Hátha vannak itt olyanok, akik le tudnák írni, mi a gondjuk a cicákkal.


Olyat nyilván el tudok képzelni, hogy valakinek pl. rossz élménye volt egy macskával (teszem azt, kiskorában), és ez mondjuk nagyon maradandó emlék a számára, de ezt se teljesen értem, mert hát csak azért, mert egyetlen egy macskával problémája adódott annak idején, miért kell utálni mindjárt az összeset? Nem is ismer minden macskát, a macskák is ugyanúgy különböznek egymástól, mint az emberek... van köztük ilyen is, olyan is. Azért, mert egy cicával rossz élménye volt, még nem kell általánosítani és minden macskára haragudni.


Nyilván el tudok képzelni olyat is, hogy valaki esetleg beteg és fóbiásan fél a macskáktól. Biztosan van ilyen is. De gondolom, a többségre azért nem ez a jellemző.


Szóval nem értem, ha valaki azt mondja, utálja a macskákat, annak mi oka van rá? Mit vétettek ellene? Ha pedig csak egy konkrét eset miatt ítél el minden macskát, az miért teszi ezt? Miért utál minden egyes cicát, ha egyszer nem is ismeri mindet?


Van itt esetleg ilyen ember, aki le tudná írni, mi lehet ennek az oka?



2015. okt. 11. 12:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fajtatiszta cicákkal - amik jól vannak tartva és nincsenek elkapatva - nincs bajom. Nekem is volt régebben egy sziámi macskám és mivel jól volt nevelve, nem volt vele gond. Viszont egyszer egy kóbor macska megtámadta, és olyan durván megsebesítette, hogy majdnem elpusztult. Akkor nagyon megutáltam a kóbor dögöket. Azelőtt pedig volt olyan, hogy kóbor macskát kölyökkorától kezdve etettük és jól bántunk vele, csak nem engedtük be a lakásba. Mivel hálálta meg? Azzal hogy az első adandó alkalommal bemászott az ablakon a lakásba (a szúnyoghálót szétszedve természetesen) és összehugyozott mindent.

Én azokat vonnám felelősségre, akik az ilyen kártékony állatok elszaporodásáért (ill. a nem megfelelő tartásért) felelősek.

2016. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 BenceEmpire válasza:
0%
Szia én úgy viselkedek ahogy ők velem pl: ha elfutnak akkor rárúgom a követ de ha elkapom úgy hogy nem kellet hozzá semmi akkor nem bántom én mindig kutyás voltam és én családtagként kezelem a kutyát
2016. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kutyának gazdája, macskának szolgája van.
2022. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!