Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálják ennyien a...

Miért utálják ennyien a macskákat?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyat hogy valaki lövi is őket.

Vagy minden alkalmat megragadnak hogy belerugjanak egy cicába.

Beleszarnak a kertbe, de ez miért baj?

Megölik a madarakat, és akkor mivan? Ragadotó állat.

Éjszaka hangosan szexelnek.

Idegesítőek és kényesek.

Általában ezeket az indokokat hallom.


2015. aug. 2. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert a legtöbb ember kutyás,hogy miért? Mert nyomorultak lelkileg és kell nekik egy élőlény aki örül nekik amikor hazamennek a sivár lakásukba a magányba és kell valami amin uralkodhatnak és amitől erősnek érezhetik magukat. Lásd: kancigók a pittbulljaikkal.
2015. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem szeretik őket, mert sokkal jobban látszódik rajtuk hogy személyiségük van, és nem hajtanak fejet előttünk, hanem azt teszik amihez épp kedvük támad. Nem lehet őket olyan könnyen irányítani mint a kutyákat.


A kutyám több madarat evett eddig egész életében mint a macskám. pedig a macskám 9 éves, a kutya meg csak 3...


Idegesítő meg hogy lenne? Lefekszik és alszik, a kutya többet jön hozzám hisztizni hogy simogassam meg játsszak vele...

2015. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs bajom a macskákkal. Én sem szeretem az olyan kifogásokat, ha megkérdeznek valakit, miért nem szereti a macskákat:

-büdösek

-kényesek

-egész nap csak alszanak

-kóborolnak

-nem idomíthatók

2015. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj, hogy egy macska nem megy ha hívod. Legalábbis általában ritka. De az éjszaka közepén amikor a legmélyebb álmodban vagy arra kelsz fel, hogy dorombol meg dörgölőzik. Egyébként igényes jószág, fürdik, elkaparja az alomba valót.. Minden kisállatnak meg van a pozitív és negatív tulajdonsága, ki mit szeretne észrevenni.
2015. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Megölik a madarakat, és akkor mivan? Ragadotó álla" ez szép és jó de attól még az én kertemben hagyja rohadni a szétcincált madár hulláját.

Én nem kedvelem őket kifejezetten mert van olyan macska aki hagyja hogy simogasd, dorombol, aztán gondol egyet és neked ugrik, de ha találkozok egy szelíd cicával szeretem simogatni, volt hogy egy tök idegen macska nagypapám kertjében az ölembe feküdt egy jó fél órára.

Viszont beismerem nem tartanék, nem nekem való állat, túl akaratos ahhoz hogy kezelni tudjam.

2015. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Én szeretem a macskákat. Nekem tetszik hogy igazi szeméiségük van nem úgy mint a legtöbb kutyának. Nem igaz hogy zajosak, a szomszédnak van 4kutyája és 1macskája. A macska meg se mukkan a kutyák viszont ott szerenádoznak.
2015. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, amikor a cicám elkezdett tüzelni, én azt mondtam kirakom.. Persze természetesen nem így lett de tényleg nem voltam kíváncsi se az ő hisztijére, sem a kandúrokra az ablak alatt.

De amúgy időpontra kellett csak várni egy pár napot, az ivartalanítás megoldja ezt a problémát. Csak korábban úgy voltam vele ráérünk mi még.. tévedtem.

2015. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert a legtöbb ember életében csak sehogy sem nevelt, minden törődést mellőző kinti macskákkal találkozott, akiket általában az utcára raktak, vagy háznál a kertben tartanak, napi 2x etetnek és ennyi.

Na ezek az állatok tényleg büdösek, hangosak (hiszen nincsenek ivartalaníttatva sem), karmolnak, fújnak ha közeledsz, illetve elfutnak, és nem, nem idomíthatóak, nem jönnek, ha hívod őket, és csak kajaadónak néznek. persze ennek az oka is megvan: semmi más kontaktjuk nincs az emberekkel, csak a kaja.


Ennél a kóborkutyák sem különbek, viszont egy átlagos ember jóval több emberhez tartozó, idomított/nevelt kutyát lát, mint kóbort.


Pont ezért a kutyákról ugye a jobbik kép alakult ki, holott az utcán élő társaik ugyanolyan rendetlenek, mint az utcamacskák.


Ezek az emberek, akikben ez a benyomás él egyáltalán nem tudják, hogy egy benti macska teljesen szagtalan, szobatiszta, barátságos, kezes állat, aki bizony jön, ha hívod (a nevére is hallgat, ha több állat van egy háznál, bizony csak az megy, amelyiket hívod), és idomítható is (itt vannak pl. macska trükkök: https://www.youtube.com/results?search_query=cat+tricks), hozzád bújik és dorombol spontán napközben is, egyáltalán nem hangos, és ha ivartalanított semmi gondot nem okoz.

2015. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2015. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert nem értik őket, nem ismerik őket. Nem olyanok, mint a kutyák, hanem sokkal szabadabbak, nem hagyják magukat csak úgy az ember kedve szerint idomítani. Ennek ellenére nagyon értelmes állatok.
2015. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!