Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kölyökcicát a növények megkárosításáról?

Figyelt kérdés

Van pár szobanövényem, amiknek nagyon rágja a leveleit. Nem eszi meg őket, meg semmi, csak rágcsálja, játszik vele. Gondoltam, hogy rosthiánya van, kapott macskafüvet, de magasról tett rá, megszagolgatta, és azzal is inkább játszani kezdett, széthordta a fűszálakat a lakásban, és csak pofozgatta őket, max szállítási céllal vette a szájába.

Van macskariasztó sprayem, ilyen narancsillatú valami, de azt nem találtam a dobozán, hogy növényekre lehet-e spriccelni, nem szeretném a virágaimat ezzel megölni, akkor már inkább rágja a leveleiket/gyökereiket, amit ér.


2015. okt. 13. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kellene neki játékokat adni,hogy azokkal kösse le magát.
2015. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyi játéka van, mint a szemét. Sőt, képes és eltulajdonít egy eltűntnek hitt csokipapírt, és azzal is elvan. Nem hiszem, hogy nagyon unatkozna.
2015. okt. 13. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert sok szobanövény mérgezô. Ott az is elég,ha megrágja.
2015. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az alufóliát. Körberakod vele a növényeket, elvileg annak a zörgését nem szeretik. Plusz dörzsöld be jó alaposan citromlével, annak meg elvileg a szaga elég erős ahhoz, hogy undorodjon tőle a cica. Egyébként a spray biztos nem káros a növényekre, mivel pont amiatt szokta használni mindenki, hogy azokat ne egye a cica.
2015. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A macska akkor is unatkozni fog egy lakásban, ha ezer játékot adsz neki. Mivel egyik állat sem lakásba lett teremtve, ezért nyilván unatkozik.


Mikor van lehetősége a macskádnak mondjuk egy ötven méteres sprintet lenyomni? A macska igen mozgékony, attól függetlenül, hogy a nap nagy részét átalussza, utána mozgásra van szüksége. Egy lakásban jóval kevesebb inger éri, mint a természetben, így a wc-papír gurigát és műegeret hamar megunja, a növények pedig neki ugyanolyan játékok. Nem eszi meg, mert nem növényevő, de nem fogja érdekelni, hogy az szobanövény. Az alufóliával lehet próbálkozni, de láttam én már alufóliával játszó macskát, tehát nem biztos a siker.


Egy kölyökmacska lehet, hogy nem futkosik ennyit, az tény. De őt még inkább érdekli minden. Nagyobb korára, amikor már megszokja, hogy be van zárva és semmit nem tud csinálni, akkor talán leszokik a növényekről, de ez egyén függő. Négy macskám van és mindegyik más személyiség. Az egyik felnőtt korára lenyugodott, a másik pedig ugyanolyan hülye, mint kölyök korában :D. Ők főleg kinti macskák, így fától-fáig rohangásznak. De ha beengedem a lakásba és felborít egy szobanövényt, akkor ez van.


A narancs illatát elvileg nem szeretik. Lehet kapni egy PrevB2 nevezetű narancsolaj tartalmú levéltrágyát, ezt ökológiai gazdaságokban használják lombtrágyaként és levéltetű ellen. Elég drága, de ha csak szobanövényt fújkodsz vele, akkor sokáig elég lehet (hígítani kell vízzel, az arányok rá vannak írva). Ki kell próbálni. De ez nem biztos hogy érdekelni fogja a cicát.

2015. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!