Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám mindent összepisil,...

A macskám mindent összepisil, pedig nőstény, és ivartalanított. Vajon ez miért van, és mivel lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
3 éves nőstény ivartalan macskám jelöl a lakásban egész kicsi kora óta. De a műtétje után sem hagyta abba. Sőt néha nem csak jelöl hanem vizeletet ürít a szőnyegre, szekrényajtóra, falra stb... Az egész lakás büdös, nem tudom kimosni a szagot. A szekrény és a parketta megszívta magát. Mit tegyek? Állatorvos látta egészséges.

2015. szept. 29. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Rakd be egy dobozba. Egy idő után nem tudja elviselni a szagát és abba ahgyja
2015. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy "látta" állatorvos, mit takar? Mit nézett meg rajta? Esetleg ilyen, hogy vérvétel volt-e?
2015. szept. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a lakás? Van másik állat? Hol van az alom, milyen alom? Milyen gyakran pisil? Jól értem, hogy úgy is pisil, mint egy kandúr, függőleges felületre? Mit nézett nála az állatorvos? Mennyi idősen került hozzád? Egyébként hogy viselkedik, normális az össze-visszavizelésen kívül?
2015. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Beszélj még egyszer a dokival. Enyém is hasonlót művelt 4 hónappal az ivartalanítás után. Első körben kapott egy hormoninjekciót,ami megszüntette a dolgot 3 hónapra, akkor újra kezdte. Felnyitotta és a műtét helyén keletkezett ciszta, ami min. hormont termelt és ez indította el. Azóta nyugi van.
2015. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na jó egyben válaszolok minden kérdésre. A macska 3 hónapos kora óta nálam van, azóta csinálja ezt. Igen úgy is mint egy kandúr, függőleges felületre is, meg vízszintesre is. Szőnyeg, padló... Bútorra is, de oda inkább csak jelölés, szőnyegre megy a rendes pisi is. Állatorvoshoz folyamatosan viszem ezt a kérdést is átbeszéltük, ők nem javasoltak vérvételt azt nem tudom mit mutatna ki. Amúgy semmi más baja nincs, nem hiszem hogy beteg lenne, főleg mivel évek óta tart ez. Hormonális okát nem látom a dolognak mivel 3 hónaposan is csinálta meg most a műtét után 2 és fél évvel is. A lakásunk viszonylag nagy, egy alom van csak az igaz, de máshova nem akartam rakni mert így is megdöglünk a szagtól abban az egy szobában is. A fürdőbe nem fér sajnos, amúgy meg mindenhol parketta van, beszívja. Nincs másik állatom. Arra is várnék ötleteket hogy mivel tüntessem el a szagot a szőnyegből mert az a legerősebb szagforrás. :(
2015. szept. 30. 10:10
 6/12 anonim ***** válasza:
A vizeletszagot ecetes mosással tudod elég jól semlegesíteni, nekem sikerült.
2015. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A széklete ennyire büdös? Arra értem, hogy a wc-t nem akarjátok máshova (is) rakni, mert nem bírjátok a szobában a szagát (az, hogy a szőnyeg pisiszagát nem értékelitek, az világos :-)). Normál esetben egy macskaalom nem különösebben büdös, ha bűzöset kakál a jószág, akkor valamilyen emésztési probléma van, amit -remélhetőleg- lehet orvosolni. Persze maga az alom is lehet jobb/rosszabb, ill. zárt alomtálcákhoz vannak szagmegkötő betétek, DE önmagában egy alom tetejére elhelyezett, befedetlen székletnek sem szabadna olyan szagúnak lennie, hogy kiszaladjatok tőle a világból. Ez lehet akár a jelölgetés oka is, sok macska finnyás, és nem megy olyan alomba, ami nem felel meg a kényes ízlésének. Vagy másik macska már használta. Vagy olyan helyen van, ahol nem érzi magát biztonságban. (Ezért is kérdeztem az alomra).


Ecetet szoktak javasolni a pisiszagra, azért is jó, mert elriasztja a macskát, nem szeretik. Ellenben domestosszal vigyázni, az felülírásra ingerel! Ezt is fontos lenne megoldani, minél jobban szagtalanítani a lakást, azon túl is, hogy ti ne szagoljátok, mert a már vizeletszagú terület további vizelésre ingerli. A szőnyegeket szerintem érdemes lenne elpakolni, bútort nejlonnal lefedni, amíg nem rendeződik a helyzet.


Nekem nagyon furcsa az is, hogy kandúrmódra jelöl, nem hallottam még nőstény macskától ilyet (ami persze nem jelenti, hogy nem is létezik). Ízületi problémás cicák van, hogy nem tudnak rendesen leguggolni, de ez 3 hónapos kortól azért nem túl valószínű. Mindenesetre egy hormonszintet én nézetnék, meg egy vizeletvizsgálatot is. Gyulladás, homok okozhat bepisilést, cukorbetegség sokat ivást, így sok ürítést, tüzelő nőstények pedig előfordul, hogy jelölni kezdenek, ezeket próbálnám kizárni.

2015. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem azért nem teszek almot a másik szobába mert büdös a széklete, na nem mondom nem rózsaillatú, de inkább azért hogy ott ne kezdje el a pisilést, mert megfigyeltem hogy abban a szobában csinálja ezt ahol az alom van. Lehet hogy nem megfelelő neki a tisztasága? Én mindig takarítom az almot, de ki tudja??? Több féle alom fajtát is kipróbáltunk ez a dolog nem változott. Most próbálok áttérni a fedett macska wc-re hátha... de szerintem abban nem fog tudni rendesen elférni elég nagy testű. És a szőnyegre pisilést az nem fogja megoldani. Az ecetet megpróbálom, Domestost régóta nem használok nála. Hát nincs mese megyek vissza az orvoshoz de az is mindig csak vonja a vállát. Ha nincs más megpróbálunk egy vérvételt, de úgy érzem reménytelen a helyzet 3 éve ez megy. Ha beteg lenne már ennyi idő alatt más tünete is lenne. Szerintem inkább viselkedési zavar ez nála. Arra voltam kíváncsi másnál is van-e ilyen fura macska, és mit csinálnak a szagokkal? Kivagyunk...
2015. okt. 1. 08:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Oké, azért alakul az ok kiderítése, nem teljesen összevissza alkot ezek szerint, hanem az alom környékén. Lehet, hogy nem elég tiszta, vagy nem tetszik neki az alom szaga. Ha zeolitosat használtatok eddig, lehet, a kristályos bejön, vagy fordítva. Egyszer vettem egy papír alapút, az már magában büdös volt, soha többé, ellenben a fa alapú nagyon jó. Mindenesetre ezt érdemes lenne megpróbálni, hátha gyakoribb tisztítással, a környék masszív, ecetes fertőtlenítésével és másik alommal megoldódik a probléma. A fedelest is úgy lenne jó berakni, hogy ott marad még alternatívaként a másik legalább egy darabig.


Viszont ha konkrétan a wc környékén vizeli le a falat, mégiscsak ránéznék, nem-e amiatt történik, mert nem tud rendesen guggolni, és véletlenül megy ki a tálcából a pisi.


Mekkora az a macska, hogy nem fog elférni egy fedett wc-ben?

2015. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valószínűleg stressz okozza, egyébként is ideges, vagy bizalmatlan cica? A Feliway párologtató előfordulhat hogy segít, feromont juttat a levegőbe, nyugtatja a cicát. A beszerzése nem mindig egyszerű, neten nézegesd. A másik ötletem Energyvet gyógyszercsalád Etovet cseppje, kifejezetten viselkedészavarok kezelésére való, jó tapasztalatom van vele, nyugtatja az is, de nem igazán gyógyszer. Végső esetben szoktak erre írni állatorvosok antidepresszáns tablettát, de ha lehet azt kerülném (Teperin drazsé).
2015. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!