Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom összeszoktatni a...

V.Tina kérdése:

Hogyan tudom összeszoktatni a cicám a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Már 3 éve egy pekingi palotapincsink, és mellé a héten kaptunk egy kiscicát, néhány heteset. Csipisz (a kiskutyánk) sereti a macskákat, azok között nőtt fel. Ő szeretne barátkozni az egyenlőre még névtelen macsekkal, de a cica elhajtja. Úgy beszéltük meg magunk között, hogy ha nem jönnek ki egymással, másnak ajándékozzuk a cicát, elvégre nem Csipiszt (aki már 3 éve családunk tagja) fogjuk elajándékozni, mert itt a cica.

Mielőtt nekem esne itt bárki, hogy miért nem guglizom ki, leszözegném, hogy a neten mindenfelé azt találom, hogy a kutya nem bírja a macskát, nekünk pedig éppenséggel fordítva van.

Természetesen nem csak két napot szánnánk a szoktatásra, nyugodtan jöhetnek hosszabb tervek is.


A válaszokat előre is köszönöm! :)


2015. okt. 13. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Idővel megszokja a cica a kutyát.

A kutyára szóljatok rá, hogy hagyja békén (akkor is, ha barátságosan közeledik).

A cicának legyen lehetősége elvonulnia magas helyre, ahol a kutya nem éri el.

A cél, hogy ne bántsák egymást, nem baj, ha (még) nem haverkodnak.

2015. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, nekem 6 cicam van es jo baratok a kutyammal. Van egy kis cicam is. O is most szokja a kutyus tarsagasat.

Mivel a cica meg kicsi jobban benne van az ösztön. Amikor a kutyus odamegy baratkozni, hagyd a cicat had csinalja amit szeretne de erezze hogy Ott vagy mellette, legyel a kozeleben, ha nagyon del nyudogtan vedd del simogasd meg amig meg nem nyugszik es Tedd le megint. Mikor a cicus nagyobb less picit majd o fog menni jatszani a kutyushoz. Nekem 5 felnott cicam van es mind ezt csinalta. Fontos hogy a kutyusra is ra kell szolni ha latod hogy durvabb. Nem szabad egyedul hagyni oket ilyen korban marmint a picit a kutyussal mert a cica felni fog. Lehetoleg olyan valaki legyen vele akiben bizik. Meg fogjak egymast kedvelni ebben biztos vagyok. Kell nekik ido. De fontos hogy sokat legyenek egymas tarsasagaban a lakasban. Udvaron a circa nagyon felne a kutyustol mert linden uj es ilyesto. Sok sikert es kerlek ne adjatok del, mert 100% hogy ossze fognak szokni. Nekunk mar annyira osszeszoktak a cicak a kutyussal hogy egyutt alszanak. A kicsi cicamat (3 honapos) a kutyam vedi minden kutyatol. Folyton vele van mosdatja. A kicsi mar kezdi megszokni mar neha oda is meg pofozkodni :)

2015. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bocsi a hibak miatt, telefonrol irtam. Ha valamit nem értesz nyugodtan irj uzit!
2015. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!