Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica körömvágás. Mit gondoltok...

Cica körömvágás. Mit gondoltok? Többi lent

Figyelt kérdés

Állatorvos sosem mutatta hogyan kell, de egy kisebb körömcsipesszel mindig (kb 2 hetente, vag ahogy nő) levágom a cicám körmeit. Olyan 2-3 mm a végéből, tényleg csak a hegyes részt. Benti cica, szóval túléléshez nem szükséges neki. Nagyobb gondja nincs is, nem is ellenkezik, amikor vágom (anyukám cicája ki nem állhatja, sír, morog, harap, rúg). Nekünk pedig fontos, mert nagyon sok és mély sebet hagyott már rajtunk (egyszer még a szememben is:/).

Szóval ilyen körülmények között árt ez a cicának?


2010. márc. 16. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, egyáltalán nem árt a cicának, én is vágom az én szobamacskáim körmeit, természetesen szintén csak a végét, ügyelek arra, hogy nehogy belevágjak a husiba. Szóval ne aggódj, nekem állatorvos mutatta, és semmi káros hatása nincs a cicára nézve!
2010. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mennyit lehet levágni belőle?
2010. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Amíg a cica nem ellenzi, addig teljesen rendjén van. Én is vágom a panelproli macsekomnak. Vigyázz az erekre, ami a köröm tövében fut, de gondolom ezt te is tudod.


2. válaszolónak:

A cica körmének kb 2/3-ában erek futnak. Ez a fehér körmű cicáknál szépen látszik: egy rózsaszín/piros csík halad a karomban. Ez előtt 2-3 mm-rel lehet vágni a körmöket úgy, hogy ezt a részt ne sértsd meg, mert az nagyon fáj neki (olyan, mintha neked szakítanák fel a körmödet).

2010. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi az egyiknek vágjuk, mert akkorára megnő neki, hogy különben nem tudna menni a szőnyegen, beleakadna. Semmi baja tőle. Csak nem szabad nagyon levágni, nehogy megsértsük az idegeket meg ilyeneket.
2010. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is vágjuk, benti cica :) Nem hisztizik, csak ha épp olyan kedve van :D Akkor se harap csak felfújja a pofiját meg csúnyán néz - de ezt akkor csinálja, ha épp máshoz van kedve, és ilyen gyakran előfordul. Egy akaratos kis dög, az van, amit ő akar...
2010. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Osgyáni Barbara válasza:

Én ma Csináltam először a cicámnál a körömvágást.

Megnéztem egy videót a neten róla és felhívtam az állatorvosát, ő is helyeselte és elmagyarázta hogy kell.

Semmi gond nem volt még dorombolt is :D Nagyon féltem, hogy bele ne vágjak neki az erekbe. Szerencsére csak a végéből kell tényleg egy picit levágni így csak oda kell figyelni és nincs gond. Az enyém is benti cica azért kellett már levágni neki a körmeit, mert már a párom is és én is úgy nézünk ki mintha valami vadállat támadt volna meg, tiszta csikarás nyomok minden felé.

2013. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!