Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzánk szegődött egy max...

Hozzánk szegődött egy max 2hónapos kiscica? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos édesanyám és én is allergiásak vagyunk rá elég durván, így a lakásban nem tudjuk tartani amíg nem találunk neki gazdit. Jelenleg kinn van egy bélelt kis dobozban, de annyira sajnálom szegénykét, hogy ilyen pici és kinn kell lennie, ebben a hidegben. Milyen tippeket tudnátok adni? Nem lesz baja odakinn?
2015. okt. 15. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem baja szerintem nem lesz. A lenyeg hogy legyen egy meleg "kuckoja" ahova a hideg es nala nagyobb macskák elol be tud bújni. Ha te is es anyukád is allrrgiasak vagytok a macskára akkor szerintem ne engedjetek be a lakasba. Viszont ha nem akarod hogy ehezzen akkor rakjatok ki neki száraz tápot vagy konzervet vagy akar a ti pl ebedi maradekotokbol hust kis zoldsegggel keverva. Ha nagyon pici akkor én azt mondom csontot meg ne adjatok neki. Es szerintem nem ártana neki egy állatorvosi ellenőrzés es hatha az állatorvos tud neki gazdat vagy ideiglenes nefogadot.
2015. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kérdezősködj körbe, hátha valaki befogadja. Ha nem találsz senkit, akkor értesítsd a helyi állatvédőket, vagy a legközelebbi menhelyet. Ők biztosan segítenek.
2015. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Felveszitek a kapcsolatot egy menhellyel, hogy próbáltok neki gazdit keresni, de biztos, ami biztos felvetetitek a kis szőrgolyót várólistára, megkérdezitek, hogy kb. mikor tudják fogadni.

Ezzel az információval házaltok balekoknál, akarom mondani állatbarát ismerősöknél :P akik arra az időre befogadnák. Ellátás (kaja, doki, féreghajtó + bolhacsepp erősen ajánlott) közös megegyezés kérdése.


Tapasztalatom szerint sokkal könnyebb rábeszélni a népet, hogy fogadják be a kis vackot, amíg gazdija nem lesz, ha tudják, hogy biztosan átveszi egy szervezet. Nekem így volt ideiglenes kutyám 2 hónapig :)

2015. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze enni kap, minden finomságot vettünk neki direkt kölyök cicáknak valót. Vacka is van csak azért aggódtam, hogy nem rossz-e neki kinn ilyen picin :/
2015. okt. 15. 18:26
 5/8 anonim válasza:
Természetesen nem igazán jó neki a kinti hideg idő, ezért kellene felkeresni a helyi állatvédőket mihamarabb.
2015. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fog megfagyni, ha bélelt, széltől és esőtől védett kuckója van.

Viszont ami nagyon fontos lenne számára, hogy féreghajtást és bolha elleni szert kapjon, mert szinte biztos, hogy férges, bolhás, és ez veszélyes rá.

2015. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb egy hete találtunk egy cicát. Elvittük a dokihoz, kapott féreghajtást, veszettség+macskabetegségek oltást. így talán könnyebb új gazdát találni neki
2015. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 16. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!