Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy elhalt magzat van-e a cicámban?

Figyelt kérdés
Most szült, de még elég nagy a pocija keveset eszik és iszik. A kiscicáinak szoptatás közben dorombol. Lehet náluk is ultrahangot csináltatni?
2008. szept. 10. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed állatorvoshoz, és megmondod neki, hogy ez a gyanúd. Úgy gondolom ,hogy az ultrahangot meg fogja csinálni, mert fizetsz érte, és ő jól jár azzal...
2008. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha cica van benne, akkor fáj a hasa,ha picit megnyomod és be is lázasodik(39.2 fölött számít lázasnak egy cica)Te is megmérheted neki egy digitális lázmérővel,de egyszerűbb és biztosabb ha elviszed dokihoz.Mi a szülés után egy héttel vittük el orvoshoz a cicánkat más okból,megvizsgálta,megtapogatta a pociját ,ő is talált benne valamit,de szét tudta nyomkodni,és egyáltalán nem fájt a cicának , szóval kiderült,hogy csak kaki volt.Szóval nem kellett hozzá ultrahang.Azt mondta,az csak akkor kell,ha nem lesz jobban a cica (nem evett),mert akkor lehet hogy mégis van benne valami.

Lehet,hogy csak azért tűnik nagynak a macsek hasa mert szülés után kicsit lóg a bundája meg hát ugye a cicik is lógnak egy kicsit.De szerintem azért nem ártana,ha látná egy orvos.

2008. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem, hogy benne maradt a hasában egy kiscica, de mivel jól volt, evett, élénk volt, ezért vártunk pár napot, és le is lohadt a duzzanat. Szerintem csak akkor vidd állatorvoshoz, ha valami különlegeset veszel észre rajta, ha úgy látod, jól érzi magát, akkor felesleges kitenni egy ilyen hercehurcának (pláne, hogy kölykei is vannak). De természetesen, ha bármi eltérést észlelsz a viselkedésében, akkor mégis irány a doki!
2008. szept. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még az lehet gyanús ha kevés cica született, csak 1-2, bár előfordul ilyen, az én macsekomnak is csak 1 kicsije született 5 napja, és nagy a hasa, viszont sokat eszik, és nem is lázas, ezt nem csak lázmérővel lehet megállapítani hanem megnézed az orrát, ha száraz és meleg akkor lázas és vidd dokihoz.
2008. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most jöttünk meg a dokitól, minden rendben van :)), és nagyon köszi a válaszokat!
2008. szept. 11. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!