Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskának tejet adok, az...

Ha a macskának tejet adok, az neki olyan, mintha ennivaló lenne?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A tej elég laktató így én is kevesebb szilárdat adok mellé. Nekem sokszor tej után már nem is akarnak enni, jóllaknak.


A tej az olyan laktatóbb innivaló :) Persze azért rendes táplálékra szüksége van a cicának.

2010. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Mert szerintetek a mamacica tejében nincs laktóz? A nőstény macska szülés után nem szoptat, hanem whiskas macskatejet vásárol???

21:08-asnak van igaza teljes mértékben!

2010. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Engem is megfosat a tej, és jól érzem magam... :D

Én már a kólához vagyok szokva, és persze városi is vagyok... Viszont a fehér bolti tej már nem fosat. Látszik a különbség.

Ha tejet adsz neki, akkor adj mellé valamilyen szilárd táplálékot (mi a saját kajánk maradékát ill. macskakaját adunk neki, a macskakajától pedig ő fosik...)

Nyugodtan adj neki tejet.

2010. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

De, a mamacica tejében van laktóz csak fele annyi, mint a tehén tejben. 35-39% tejcukor van a tehén tejben, míg a mamacica tejében meg 20-25%. Elég nagy különbség.


Aki meg újra leírta, hogy ezért kell forralni, annak komolyan nem tudok mit mondani, csak azt, hogy hülyeee vagy? A tejcukor semmit nem változik a forralástól ember! Azt arra találták ki, hogy a bacik seggét felforraljuk, de még arra se elég jó megoldás, mert a kis szar bacikat öli csak meg, de mondjuk egy tbc burka túl vastag ahhoz, hogy a tűzhelyes forralás bármit is érjen ellene.

2010. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

23:02-es kommentelőt korrigálnám!

Mivel a tehéntej 88%-a víz ezért 35-39% tejcukor (laktóz) tartalomról beszélni balgaság. A forrásod megbízhatatlan. Vagy a szárazanyagtartalomra vonatkoztatja, tehát a 88% vízen felül maradó 12% szárazanyag tartalomnak a 35-39%-a


A tehéntejnek 4,5 - 5% közötti a laktóztartalma.

Ehhez képest a macskák teje sokkal kevesebb laktózt tartalmaz.

Az állatok teje az ellést követően minimális cukrot tartalmaz, és az ellést követő negyedik, hatodik napon éri el a az adott állatra jellemző szintet.

2010. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az amúgy vicces, mert forrás ez: [link]

Amit egy állatorvos írt, névszerint Dr. Horváth Dávid állatorvos írta, a publikált cikkei között fel is van sorolva [link] a macskás részen. Ezzel nem a te igazságodat kérdőjelezem meg, csak elég nevetséges, hogy nem wikipédia, akárki beleír volt és ilyen különbség van.

2010. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves 12:21-es hozzászóló.

Ez a szép az internetben, hogy mindent józan paraszti ésszel mérlegelve kell fogadni. És a balgaságról meg kell mondani, hogy kapitális baromság, még akkor is, ha Dr. Horváth írta!

A [link] oldalról idéznék:

"A tehéntej igen gazdag zsírokban (28-30%)"

Nos, innen is lehet tudni, hogy valami gond van. Sem a boltokban, sem a maszek tehenészetben nem igen hallani 30% zsírtartalmú tejről... De még 7%-ról sem!

Ez amúgy nem az én igazságom, az igazság független tőlem.

2010. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Macskafüggő. Sok macsekunk volt eddig, most is kettő van. Előzőek végelgyengülésbe pusztultak el, a legidősebb 22 évesen... :)

Mindig kaptak tejet, mind imádta, mostani is naponta iszik.

2010. márc. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha tejet adsz kecsketej lehet, tehéntej nem, mert nem emésztik meg rendesen. De legjobb a sima víz.
2010. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!