Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan büntessem a cicám?

Hogyan büntessem a cicám?

Figyelt kérdés
Eddig sose kellett, leszidni, most viszont rászokott hogy felugrik az asztalra.
2015. okt. 27. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Büntetést fölöslegesnek tartom, mivel úgy sem érti miért kapta.

Inkább szólj rá határozottan, amikor felugrik. Bántani viszont inkább ne. Hátha idővel leszokik róla, megtanulja.

2015. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Zavard le. Mi nem büntettük különösebben, csak elzavrtuk, meg megfenyegettem, mintha meg akarnám pofozni. Pontosan tudja hogy roszat csinál. Ha meg nem látom úgyis csinálja. Mondjuk az asztalra nem ugrál fel, hanem az ágy nagy kisértés neki.


Azt viszont magától megtanulta, ha melegítöben vagy pizsabában vagyok vagy rövidgatyában, akkor nem ugrik fel a combomra, még ha hívom akkor Sem, mert tudja hogy olyankor elzavartam amikor kicsi Volt. A farmerre meg mindig felugrik, megtanulta hogy azt nem féltem.

2015. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogj egy vizipisztolyt és lesből "lődd le" vele. Néhányszor megcsinálod, rájön, ha oda felugrik kap a nyakába vizet. Nagyon nem szeretik....
2015. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#4: Nekünk a kis kézi permetező Volt az eszköz. Nagyon nem szerette.:)

De már nincs szükség rá.

2015. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sose bántanám. Spriccelésről olvastam, hogy hatásos.
2015. okt. 27. 11:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy darabig én is próbálkoztam sok mindennel, aztán meguntam. Mikor konstatálta a cica, hogy nem bosszant, egyik napról a másikra abbahagyta a felugrálást. Ők már csak ilyenek :)
2015. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el az iphone-ját.
2015. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha mérgesen rákiabálsz, és utána legalább 1 percig rondán nézel rá, tudni fogja. A harmadik alkalom után, már azon fogja törni a fejét, hogy ne lásd... :D
2015. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azonnal le kell szedni az asztalról és/vagy ráspriccelni, rászólni mérgesen, hogy NEM, csúnyán nézni, felé mozdulni, illetve mi fújtatni szoktunk, mint a cicák.

Ez eddig bevált arra, hogy megértse mit nem szabad és előttünk ne merje csinálni. Persze mikor nagy a kísértés pl.: a konyhaasztalra tilos felmennie egyedül, de nyáron a betévedt legyek mikor ott zizegnek nem bír ellenállni, vagy néha csak mert hűvös a munkalap...És megyek a konyha fele egyből fut el, meg látszik a szemén, hogy tudja, hogy rosszat csinált.

Szerintem ez a cél, hogy tudja, mit nem szabad és ezt úgy tudjátok megértetni vele, hogy mindig következetesen mindenki leszidja azért, ami tilos. Aztán, hogy betartja-e az már az ő döntése nagyrészt.

2015. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk csak egyszer kellett felemelnem az ujjam ,és határozott "nem"-et mondanom. Többet nem ugrott föl. De ha picit rákoppintasz az orrára, biztos nem ugrik föl többet.
2015. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!