Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ha hány és szédül...

Nikszu9911 kérdése:

Szerintetek ha hány és szédül meg fog gyógyulni?

Figyelt kérdés

Tegnap utánunk jött egy cica,anya nem örült neki,de megengedte,hogy maradjon. Sajnos mivel nagyon barátságos,amikor anyukám vitt a kutyának ennit (még sosem volt macskánk és kicsit idegbeteg is,mármint a kutya) a cica utána ment és hát hozzádörgölőzött a kutyához is,aki elkapta és megráncigálta. Utána hányt és mintha szédülne,nem sír és tud mozogni. Anyu azt mondta,hogy nem engedhetjük meg,hogy állatorvoshoz vigyük,nekem meg nincs annyi zsebpénzem. Már jó pár órája történt az eset. Szerintetek meggyógyul? És hogyan ápoljam? Idáig annyit tettem,hogy behoztam a házba (de anya nem engedi,hogy estére bent maradjon,szóval akkor ki kell tenni),kipárnáztam neki egy dobozt,kapott vizet és körbetettem újságpapírral. Még tudok valamit csinálni? És légyszi ne oltsatok be,tényleg nem tehetjük meg,hogy elvigyük állatorvoshoz, a kutyáról meg nem tehet senki.

Köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 2. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

HIába nem tudjátok megtenni, tényleg orvoshoz kellene vinni...magától nem hinném hogy helyrejön ki tudja hogy van-e például belső sérülése?

(Koponyasérülés, belső vérzések stb.)

Nem beoltás, tényleg ez az egyetlen járható út.

2015. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd menhelyre!

Ott kaphat orvosi kezelést!

2015. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az orvoshoz meg van kötve a kezem,az állat menhelyet megpróbálom,de fogalmam sincs hol van a közelben.
2015. nov. 2. 14:36
 4/10 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha felhívnád az állatorvost, elmondanád, mi történt és hátha Ő tud valami tanácsot adni...
2015. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vidd be az állatorvoshoz, hogy így találtad és hagyd ott. Ha lelkiismeretes egy kicsit is, segíteni fog.

Ha nincs pénzetek dokira, úgysem tarthatod meg, hiszen egy csomó mindenre lenne szüksége (oltások, féregtelenítés stb.)

2015. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A mamám szerint hihetetlen bunkó az állatorvos,szóval ő nem igazán jöhet szóba és csak ő van a faluban. A környékbelikre (ha van,de biztos van) meg csak busszal tudnám vinni,de kitudja fel engednek-e egy beteg cicával,főleg,hogy a buszon lehet hányna.
2015. nov. 2. 16:40
 7/10 macdln ***** válasza:

Hívj fel egy állatorvost, de ha tényleg bunkó a ti falutokban lévő, akkor egy másikat. Mondd el, hogy mi történt, hátha tud segíteni, tanácsot adni. Ha tud mozogni az jó, viszont tényleg nem lehet tudni, hogy belül mi a baja. Közvetlenül a "baleset" után hányt ? Ha igen, akkor valószínűleg van valami belső baja. Tényleg jó lenne, ha el tudnátok vinni orvoshoz.... Esetleg hívjátok fel a környékbeli menhelyeket, hátha be tudják fogadni. Ott biztos kapna ellátást. Nem tudom, hogy mennyi idős lehet a cica, de tehéntejet egyáltalán ne adj neki, akár kicsi, akár nagy. Ha tud enni, akkor vegyetek neki egy kis cicakaját. (akár házi kosztot is, csak ne sós, fűszereset)

Ha belső baja van, akkor sajnos az magától nem fog rendbe jönni és házilag sem lehet vele semmit kezdeni.

2015. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vicuska87 ***** válasza:
59%
Nincs lehetetlenség, csak telhetetlenség...
2015. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igenis tehettek a kutyáról is, és arról is, hogy nem kerül orvoshoz szerencsétlen állat.
2015. nov. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi van a cicával, hogy van? Túlélte?


Nem tudom, az esetből levontad-e a megfelelő tanulságot: nem a kutya az idegbeteg, hanem féltette a kajáját, ami egy természetes reakció. Csak a legokosabb, legtanítottabb (hopp lehet, hogy ilyen szó nincs is ? :D ) kutyákkal lehet azt megcsinálni, hogy evés közben odanyúlsz vagy elveszed az ennivalóját.


Ergo: a kutyát evés közben békén hagyjuk és nem engedünk a közelébe másik állatot!

2015. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!