Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire normális, hogy egy...

Mennyire normális, hogy egy macska horkol?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, elég szórakoztató, nem is foglalkoztam vele különösebben. A kis rosszaság kb. két hete van velem, pár nap után tűnt fel, hogy horkol (csak alvás közben :)). A hangerő sem vészes, kb. 5 méter a hatótávolsága :)

Igazából csak azt szeretném tudni, hogy jelezhet-e ez bármilyen más gondot?

Ha sokat rohangál, elég erősen szuszog, a másik cica nem ennyire, emiatt kezdtem el picit aggódni.



#cica #Horkoló
2015. nov. 5. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Jelezhet problémát, ha futás után is zihál, szívvel vagy tüdővel kapcsolatosat, érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni.
2015. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy zihál, inkább fújtat, bár ezt nem lehet leírni, hallani kell :D amúgy is olyan, mint egy kis tank. A horkolás is csak bizonyos pozíciókban sikerül, például ha a hátán alszik.

Az a baj, hogy ő a második menhelyes cicám, és nem mondanak róluk semmit. Fogalmam sincs, honnan szedték őket össze, nem tudom, hogy volt-e valamilyen betegsége stb., így annyira nem egyszerű kitalálni a dolgokat :) Az orvosok sem túl bőbeszedűek, elrakják a pénzt, aztán pá. (Nem Magyarországon lakom, de ha hazamegyek általában célba veszem az otthoni állatorvost, imádom, csak ritkán van rá alkalom, de valószínűleg legközelebb meglátogatjuk).

2015. nov. 5. 13:04
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Az a biztos, jól teszed.

Amúgy a miénk is szokott néha horkolni, de ő sosem szuszog sem semmi hasonló futkározás után.

2015. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából erre lennék igazán kíváncsi, hogy másé is horkol-e, akkor nyugodtabb lennék :)
2015. nov. 5. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, enyémek is :) Akkor tudom, hogy valóban mélyen alszanak.
2015. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annak a macskának semmi baja. A miénk is szokott horkolni.
2015. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja a cicának, ne aggódj :)

Horkolni az állatok is szoktak. Mi is megijedtünk, amikor hozzánk került a kisebbik macskánk. Ő kifejezetten szörcsögött, erőlködött alvás közben, de a doki elmagyarázta, hogy semmi baja sincsen, szimplán taknyos. Az ember akárhogy takarít, por itt-ott előfordul, a kiscicák előszeretettel beszippantják. Igaza volt, egyszerűen kinőtte, ma már semmi baja.

Ha egy macska kifárad, ő is szuszog, nem tudom, mi ebben a meglepő :D

Nekünk épp most kezdte el - a másik -, vettünk egy lézer pointert, képes addig rhanni a pötty után, míg össze nem esik, ha nem figyelünk.

Ő is nyitott szájjal liheg utána mint valami tüdőbeteg, egyszerűen ennyire kifárad.

2015. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is, és 1 hete én is feltettem a kérdést, mert amikor utánaolvastam, sokan azt írták hogy az orvos szerint a macskák nem horkolnak. Valaki meg írta, hogy az ő orvosuk meg azt mondta normális.
2015. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A mi cicánk is horkol és mikor picike volt, ő is kifulladt, ha sokat rohangáltattuk.Szerintem ez kicsit vicces és normális.
2018. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!