Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hetes kiscicánál normális a...

1 hetes kiscicánál normális a 8 óra alvás?

Figyelt kérdés
Kb 1 hetes cicát nevelek 3 napos lehetett mikor örökbe fogadtam mivel az ut szélén volt egyedül, a közelben nem láttam vagy hallottam más kisciciákat, ő pedig egy orán keresztül ott sirt.Ez már a negyedik nap hogy itt van nállam, eszik, alszik és űrit is rendesen, volt hogy 1-2 orát aludt majd felkelt és ugy is volt hogy 4-5 orát is aludt egyhuzamban. Tegnap este viszont 8 orát aludt, egész éjjel nem sirt, elötte viszont jol evett és űritett és melegbe helyeztem. Éjszaka fél szemmel nyitva aludtam vártam hogy felkeljen de semmi, mikor ránéztem békésen aludt és csak kicseréltem a melegvizes palackját. Reggel hétkor felébresztettem hogy kapjon enni és simogattam a hasát hogy üritsen, aztán visszafeküdt és ismét szinte 5 orája alszik. Ez normális? Hagyjam aludni és etessem meg mikor felébred vagy ébresszem fel 3-4 oránként? Félek hogy elgyengül és nem fog felkelni többet.

2015. szept. 4. 11:15
 1/8 anonim válasza:
100%
Teljesen normális hogy annyit alszik, az anyukája mellett is ennyit aludna, idővel ahogy fejlődik egyre kevesebb alvásra lesz szüksége. Olyanok mint a kisgyerekek, kell nekik az alvás. Szóval nyugodj meg, ha ébren van próbálj vele játszani, de ennyi amit tehetsz a szeretgetés és a gondozás mellett. :)
2015. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kell felébreszteni :)

ha aludjon. az én cicám is sokat alszik amennyit tud :)

2015. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ó, annyi még felnőttnél is az. Egyébként ha hoszabban figyeled, nem alszanak mélyen végig. Mm-re nyitva a szemük, látni a szemmozgást, ahogy figyelnek maguk körül. A fülük is finoman mozdul tizedmm-t. Így vágják át az egeret :)
2015. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. igen nekem kb már 6 éves :)
2015. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dreed válasza:
54%

Persze hogy normális, az enyém 1 hónapos,de az is ennyit alszik. Neve: Garfield :D

megnyugodhatsz.

2015. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Felnött macskák tudom hogy alszanak 14-16 orát a 24-böl, ő viszont alig egy hetes vagy kevesebb :-D de ha azt mondjátok hogy szerintetek oké akkor az megnyugtat :-D
2015. szept. 4. 13:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Több lehet ő egy hetesnél. Ennyi idősen még 3-4 óránként kell cumiztatni, ha nem teszed, sír. Egészségesen 1 hetesen nem szoktak 8 órát végigaludni. Természetesen elsőként orvosnak meg kéne mutatni, mert ha tényleg 1 hetes, akkor elvileg nem aludna ennyit.

Én 4 hetes cicát neveltem, de az első napokban még ő is többször ébresztett éjjel.

2015. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel a macskáknál az alvás folyamán termelődik a növekedési hormon, ezért igen, normális. Elég sok cicát neveltem fel, szóval ismerem a dolog macskás oldalát is, meg az állatorvost is elég jól.

Viszont lassan el kéne vinned állatorvoshoz, hogy biztos legyen, hogy egészséges.

2015. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!