Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit csináltok hogy a...

Ti mit csináltok hogy a macskátok (kertes házban) jol erezze magát? Hogy szoktatok gondozni meg minden?

Figyelt kérdés

2015. nov. 7. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

A macska alapbol jol erzi magat, kertes hazban meg plane hiszen azt csinalhat amit akar. Kerten belül ugy sem fog megmaradni mert ezek folyton koborolnak, föleg csak kajalni jarnak haza. Kajaert viszont mindent.. akk tudnak csak igazan hizelkedni:D

Különösebb gondozast sztem nem igenyel, azert nezd at nincs e benne bolha vagy kullancs:)

2015. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi most költöztünk panelból 11 éves cicánkkal kertes házba. Rettegtem, hogy fogja viselni a nagy változást, de imádja az új házat, a kertbe is kiengedem, bár mindig nézem, merre megy, na meg ugye átjárnak a szomszéd cicák is, de napról napra egyre bátrabb, ismerkedik az új környezettel. Szerintem túl sok mindent nem kell csinálni, mert a cica elfoglalja magát, inkább csak arra kell figyelni, megtanítani, hogy a biztonságos kertből ne mászkáljon ki, mert ott már jóval több veszély leselkedik rá.
2015. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

#2-es, arra sztem nem fogod tudni megtanitani merthogy termeszeteböl adodoan kivancsi allat:)

De ha neked sikerült akk viszont erdekelne h csinaltad mert nekem nem megy, mindig koncsorognak.

2015. nov. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem feltétlenül a mi macskánk, de mi etetjük (bár tuti megy máshova is, plusz fog magának madarat, egeret, miegymást), van egy kosara és egy háza, nálunk fialt...

Nem csinálok semmi különöset, leginkább csak enni adok neki s megsimogatom, de azt nem azért, hogy jól érezze magát, hanem hogy nekem is legyen valami hasznom belőle :P Persze nem bánja ő sem.

Nagyon jól elvan magának, néha napokig se jön, bár ez ritka, hozza a hasa... Amikor itt ül a kosarában vagy a nappalinkban mosakszik (pedig elvben nem jöhet be a házba, de ugye, macska), akkor látványosan tenyérbemászóan jól érzi magát... De máskor sem láttam éppenséggel szenvedni, kivéve a szülése egyes pillanatait.


Ha kullancsa van, kiszedem, kb. ennyi. A kandúrral volt gond, mert az állandóan szétverette magát tavasszal, viszont ő a szomszédé volt, csak mivel a szomszéd nem lakik itt állandóan, sokszor nálunk evett a macska.


Amikor rendes, saját macskánk volt, aki fél évig lakásban, fél évig kertes házban élt, az is boldogan elvolt magának a kertben s a ház valahány km-es körzetében. A macska szabad lény, nyáron szétmászkál, akkor is, ha télen alig moccan a kályha mellől s csak alszik egész nap s amúgysem holmi forróvérű kandúr, hanem éltes matróna, viszont egészségileg nincs vele baj...

Rengeteg macskánk volt, de mind csavargott.

2015. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítani mindenképpen érdemes, hogy ne csavarogjon el annyira, ne legyen felesleges szaporulat, ne verekedjen össze más macskákkal, és ne szedjen össze betegségeket.

Oltatni nem kötelező, de ha azt szeretnéd, hogy hosszú élete legyen, akkor szintén érdemes a fertőző macskabetegségek ellen plusz veszettség ellen.

Negyedévente pedig kullancs és bolha elleni védekezés, féreghajtás.

2015. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én csajom 9 éves, nem a lakásban van. Az udvaron van neki tányér, oda kap enni, plusz télen teszek ki neki egy dobozt törcsikkel kibélelve, ott alszik. De nem mindig, mert az elhagyatott padlások sokkal kényelmesebbek neki. :D Reggel és este kap enni, néha megdögönyözöm, nyúzom, néha csak megsimogatom, és ennyi. Nem mindig van itthon, van olyan, hogy egész nap nem látom (gyakran a szomszéd ad neki enni, amikor csirkét vág), ilyenkor haza se jön a macskusz, mert már tele a hasa. Persze ha éhes, állandóan az ajtóban nyervákol. :D 10 éves lesz tavasszal, orvosnál még sosem volt, mert nem szedett össze semmit, ami miatt vinni kellett volna.
2015. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Es van egy vagy ugy 10-11 vagy nagyon öreg macskánk de szokott fialni (nem tudom hogy ilyen oreg korába ez egészséges ) na es akkor mindig nálunk hozza a kicsiket igaz hogy faluba lakunk de a főuton ( orankent / 150 -250 kocsi) es mindegyiket elüti vagyis a kicsiket mert tapasztalatlanok a kocsi hogy szoktassam le őket még kicsi korába



Mert van amugy egy mostani macskám az beleesett akutba mert nem takartuk le en meg bepánikoltam es gyorsan kihuztuk ( az egyik kedvenc macskám) es azota fél s nagyobb tócsatol is .na az mindig ha az ölembe van is de ha meghalja hogy jön s kocsi es mi közel vagyunk a uthoz elkezd remegni vagy ha nagyon közel vagyunk elfut ;) mit csinàlhatnék

2015. nov. 10. 03:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy féljenek vagy legalabb kerüljek a kocsikat ?
2015. nov. 10. 17:07
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát sajnos arra nem tudod megtanítani a macskát, hogy ne menjenek ki az utcára. Ilyen forgalmas helyen jobb lakásban tartani őket.

És nem, nagyon nem egészséges, hogy ennyit fial a macskátok. Okosabb lenne ivartalanítani.

2015. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hat igen köszi a valaszt jo lenne ivartalanitani
2015. nov. 15. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!