Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak enni a beteg cicámnak?

Macdln kérdése:

Mit adjak enni a beteg cicámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 és fél hónapos kandúr cicám. Mostanában sokat betegeskedik, október 28-án voltunk utoljára orvosnál. Kapott két szurit plusz kétnapi gyógyszert otthonra. Akkor is ugyanezek voltak a tünetek, mint most. Hányás, hasmenés, múltkor még láza is volt. Holnap mentünk volna oltásra, de így nem kaphatja meg. Úgyhogy csak vizsgálatra megyünk. 2-3 nap alatt sokat fogyott is. És nem nagyon hajlandó enni. :( Tápból evett ma egy keveset és egy kicsi konzerves szardíniát. De kb. a 20 % -át ette meg annak a mennyiségnek, amit normál esetben szokott enni. Mit próbáljunk ki ? Nemrég olvastam a mesterséges etetésről. Azt ajánlották, hogy kis vízzel keverjek el bébiételt és fecskendővel adjam be neki. Beválhat ? Természetesen csak addig etetném így míg fel nem épül, utána fokozatosan szoktatnám át újból a szilárd táplálékra. Bébiételen kívül mit kaphat még ilyen állapotában ? Fecskendőn keresztül kaphat pl. laktózmentes tejet ? És a húsok közül, ha megbírja enni, melyiket kaphatja ? Nagyon aggódok érte és kicsit tanácstalan vagyok, az állatorvostól múltkor megkérdeztük, hogy mit kaphat enni, erre azt válaszolta, amit megeszik. Hát akkor valóban mindent megevett, amit elé raktam, de most máshogy van, nagyon keveset eszik. :( Kérem, valaki, aki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben, tanácsoljon valamit, hogy náluk mi vált be.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. nov. 9. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A lázas cica valóban nem eszik, nem iszik. Én is fecskendővel tápláltam vizzel kevert bébiétellel.nagyon jó megoldás, Én tejet semmilyen formában nem adnék.
2015. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ügyet Lenke ***** válasza:
mindenképp kellene neki folyadékpótlás valamilyen formában, mert a leírtak mind dehidratálják a szervezetét...próbáld meg fecskendőből itatni vízzel vagy akár kiscica tápszerrel...jobbulást neki :)
2015. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Lehet kapni Calopet pasztát, abban minden tápanyag benne van, ami szükséges egy cicának. Az adagolása is pontosan le van írva.
2015. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! Kapott gyógyszert, kicsit jobban van. Ma már egy kicsit többet evett, mint tegnap. Holnap veszek bébiételt meg calopet pasztát. Tényleg köszönöm a segítséget :)
2015. nov. 10. 17:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy mióta beteg sokat iszik. Szinte többet, mint átlagban.
2015. nov. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!