Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakásban tartott cicám ma...

A lakásban tartott cicám ma férget ürített. Elkaphatom tőle?

Figyelt kérdés
1 hónapja talált cicáról van szó, másnap elvittük állatorvoshoz, akkor kapott egy adag féreghajtó, most pénteken ismét vittük a soron következő oltásra, most is kapott egy adagot. Eddig nem láttam, hogy ürült volna belőle, de ma egy fonalszerű vmi volt a kakijában. Ha most kapott pénteken féreghajtót, akkor azért kezdett belőle ürülni? Mivel lakásban van tartva, együtt alszunk, hogy kerüljem el, hogy ne legyen tőle bajunk?

2015. nov. 22. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most ürül ki gondolom, ami jó, tehát hat a gyógyszer. Jobb lenne ha az almot is addig gumikesztyűben cserélnéd, és ne engedd be a hálószobába ágyba. Túl sok mindent nem tudsz tenni, elvileg el lehet kapni, de megfelelő odafigyeléssel kicsi az esélye.
2015. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos azt nem tudom megoldani, hogy ne engedjem be, mert egy nappalis-galériás lakásban lakunk. Gondolom az elmúlt 1-2 hétben is férges volt, csak nem vettem észre. AZ első féreghajtózásnál nem láttam, hogy lett volna benne, most a másodikra jött ki neki. Lehet azért, mert 1 hete adtam neki egy kis nyers csirkét?
2015. nov. 22. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:

férges jószág esetében nem úszható meg a nagytakarítás.

Az élősködők petével szaporodnak,ami nagy számban megtalálható az ürülékben is.

Mosdás közben a háziállat akaratlanul lenyalja ezeket a petéket.Kerül bőven a szőrére is,ami simogatással még tovább terjeszthető-és ha már az emberi kézen van,úgy bárhova eljuthat.Nagyon gyakori kézmosás,az ágynemű,a függöny lehető legmelegebb vízben való kimosása,szőnyegek porszívózása,padló fertőtlenítő szerrel való felmosása ajánlott,különben elkerülhetetlen az újrafertőződés.

2015. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Igaz, hogy elvileg ragadozók, de pl. nekünk az állatorvos azt mondta hogy különösen lakásban tartott cicának nem szabad/célszerű semmilyen nyers húst adni.

Ha csirkét adsz neki (mi is szoktunk) előtte párold meg neki minden fűszer nélkül.

2015. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Takarítok én rendesen, de hát hiába, mert 2 perc múlva megint összejárkál mindent. Most akkor örökre férgek maradnak a lakásban?
2015. nov. 22. 12:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ezzel jár. Mindíg meg van a veszélye .
2015. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Macska, fereg, jajmeghalunk...


Egy fontos tanacs van ellene: "Ne egyel bolhat!"

Komolyan. Ismerteto video alant.

https://www.youtube.com/watch?v=Iko4lo4RymE

2015. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az én cicámban nem ilyen féreg volt. Olyan, mint egy főtt spagetti darab.
2015. nov. 22. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Az meg csak akkor fertoz embert, ha megeszed a macskat. Ne tedd :)
2015. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A főtt spagetti az orsóféreg. Ez:


https://www.youtube.com/watch?v=uh2PFqfVN1o

2015. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!