Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg kínzás ha lakásban...

Tényleg kínzás ha lakásban tartod a macskád és nem engeded ki?

Figyelt kérdés

Falun laktam, ott a nagyrészt kinti macskáink voltak, később bejárósok lettek.

Most városban lakom, és ha egyszer macskám lesz biztosan bentiként fogom nevelni. Ivartalaníttatom, lesz kaparófája meg játékai, meg minden amire szüksége van, de kiengedni nem merném.

Túl veszélyes városba kiengedni szerintem. Bármi történhet vele.

Ismerősöm falun ivartalaníttatta a ki-be járós nőstény macskáját elég nagy összegért, rá két hétre meglépett a macska. Ennek sem örülnék.

Szerintetek?


2015. nov. 14. 11:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
macskák akar napi 20 órát is alszanak. szerinted ?
2015. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Titusztitusz ***** válasza:
19%
Hosszútávon állatkínzás az, ha nem engeded ki sokáig a macskát...Időnként ugyanis a macskáknak is kell némi "csatangolás" meg vadászat a szabadban...
2015. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem kínzás nekik. :) Ha eleve lakásban nevelkedik, azt se fogja tudni, milyen a külvilág. Nem is fog kivágyódni.

Nekem utcáról befogadott ivartalanított kandúrkám van, eleinte ő is kijárós volt, de úgy alakult, hogy egy 3. emeleti panellakásba költöztünk a párommal, és mivel ott nem volt kertkapcsolat, így kiengedni sem tudtam. Vettem neki hámot és pórázt, gondoltam, biztos hiányzik neki a kinti élet, úgyhogy csak örülne neki a cica, ha néha levinném a közeli parkba sétálni... hát a csudákat! :D Egyáltalán nem vágyik kintre! Akárhányszor megpróbáltam sétálni vinni, nem volt hajlandó jönni, lekuporodott és csak húzatta magát, vagy ha mégis megmozdult, akkor is kizárólag laposkúszásban volt hajlandó közlekedni. Folyton iszkolt volna vissza a lakásba, egyszerűen nem szeretett kint lenni.


Egyébként ha megfelelően ingergazdag környezet biztosítasz neki, van elég játéka, búvóhelye, stb, amivel lefoglalhatja magát, hidd el, tökéletes és boldog kis élete lehet. :) Sőt, sokkal biztonságosabb is, mint egy kijárós cicának, akit bármikor elüthetne egy autó, elkaphatna egy kutya, megmérgezhetne valaki, vagy összeverhetne egy másik kóborló macska. Sokkal nyugodtabb, biztonságosabb és békésebb élete van egy benti cicusnak. :) Nekik ez nem kínzás, hidd el, sőt, kifejezetten szeretnek kényelemben élni, és én még egyetlen megfelelően tartott benti cicán se láttam, hogy annyira szenvedne. :D


Úgyhogy ha tényleg veszel neki kaparófát, cicabútorokat, és játékokat, teljesen kiegyensúlyozott és boldog élete lesz odabent is. :) Hajrá! ;)

2015. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Titusztitusz ***** válasza:
16%
Na igen...De a kérdező valszeg nem arra az eshetőségre írta a kérdését hogy az egész lakás egy macskaterrárium...Vagy erre a variációra gondolt volna? Amennyiben igen,ez esetben akkor valóban el lehet a macska egész életében bezárva, de csak ebben az egy esetben...
2015. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egész lakás "macskaterrárium", ahogyan írtad.

A konyhapulton és az étkezőasztalon kívül bárhová mehet a cica, csak ez a két dolog van neki tiltva (de hát ha jobban belegondolok, én se mászkálok a konyhapulton, meg az étkezőasztalon, szóval ebben sincs igazából kivételezés :) ), velünk alszik az ágyban, igazából oda megy és azt csinál, amihez csak kedve van. Egy csomó játéka van, plüss egerek, amikkel birkózni szokott, vannak csörgő kis szőrös golyók is, amiket pofozgathat és amikre vadászhat, ha szeretne, és pálcás játékai is vannak, a kedvence egy tollpihés, azt szoktam neki húzgálni a földön, és imádja. Rengeteg holmija van, igazából semmiből sem szenved hiányt. Prémium minőségű tápot kap, mellé multivitamint, szoktunk adni neki jó minőségű alutasakos eledelt is, gyakorlatilag mindig van előtte ennivaló és friss víz. 2 alom is van a lakásban, oda megy elvégezni a dolgát, amelyikbe csak szeretne.

Rendszeresen visszük állatorvoshoz, minden oltása megvan, és természetesen 3 havonta a féreghajtást is lezavarjuk, biztos ami biztos. :)

Egész nap az a legnagyobb gondja, hogy a francia ágyon aludjon-e, vagy a kanapén, esetleg a szőnyegen vagy a karosszékben. :) Arany élete van, semmivel sem él rosszabbul, mint egy kijárós cica, sőt! :)


De szerintem lakásban csak így lehet cicát tartani, ha a lakás egy "cicaterrárium". Oké, bizonyos esetekben lehet mondjuk 1-1 szoba, ami tiltott területnek számíthat, de egyébként a macska nálunk családtag, miért ne mehetne oda, ahová mi is? :)

2015. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Szerintem aki lakásban tart macskát annak muszáj összehoznia egy "macskaterráriumot", ez nem is kérdés :)

Nekünk most kis méretű kutya van, és bár minden nap sétáltatjuk, akkor is mindenhol az ő cuccai vannak :D

2015. nov. 14. 13:26
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem az, ha kiscica korától fogva a lakásban van és nincs lehetőséged kivinni vagy kiengedni az erkélyre. Megszokja, hogy az az ő territóriumja. Persze, kérdés, hogy mekkora az a lakás, mert ha csak egy 17 nm-es szoba, akkor az már tényleg állatkínzás, ha nem tud abból kiszabadulni időnként.
2015. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nemcsak az a fontos, hogy legyen állatom, hanem hogy neki jó legyen. Szerintem a macskaimnak király életük van. Kijárnak a kertbe, de este bent alszanak. Napközben is be-bejöhetnek. Nagyon sajnálom a lakások ablakaiból bámuló macskákat. Hamar megszoknák a kint létet.

Egyszer nem adtak nekem "állatvédők" egy talált macskát, mert ki mertem volna engedni a kertbe. Hótt gáz.

Ha a macska választhatna, szerintem a kertet választaná, ami lehet, hogy veszélyesebb, de mi sem ülnénk 100 éves korunkig egy házban, csak hogy bajunk ne legyen.

Persze le leszek pontozva, mint Titusztitusz, mert mertük a macskák pártját fogni.

2015. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Rá se ránts ha lepontoznak...Az a lényeg hogy te/mi tudjuk azt hogy mi a jó egy állatnak, aki meg csak saját magával óhajt foglalkozni még állattartás kapcsán is, hát csak szavazzon le nyugodtan minket...Váljék egészségére...Ugye jól mondom?
2015. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Senkit nem pontoztam le, de kérdem én, ha panelban laksz és még kert sincs a közeledben, mit csinálsz? (vegyük úgy, hogy a nem tartok macskát, most nem opció.)

Ha én kertes házban laknék, engem sem zavarna, ha kijárós, sőt. De városban más a helyzet.

2015. nov. 22. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!