Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzánk szelídülhet a kóbor...

Hozzánk szelídülhet a kóbor macska?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éves, tömbházak között kóborló nöstény cicát etetgetek kölyök kora óta.

A macska egyébként nagyon vadóc volt mostanig,nemrég,pár hete jutottunk el odáig,hogy engedi,hogy megsimogassam.

Nagyon megszerettem,nagyon szeretném,ha nem kellene többé nélkülöznie és a közelgő hideg telet átkínlódnia.Haza szeretném vinni,végleg.

Van itthon egy 4 éves, ivartalanított,de szintén vadóc kandúrom.Persze,a kóbor macskát csakis azután engedném hozza közel,miután doki látta,oltotta.stb..

Szerintetek van esélye a kóbor macseknak beilleszkedni?

Jót tennék neki,ha hazahoznám? Igaz, a megszokott szabadságába kerülne, de legalább melegben, biztonságban és minden szeretettel elhlmozva.

Vélemények, tapasztalatok?



2015. nov. 23. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Aranyos tőled,hogy beakarod fogadni,mindenképpen jobb lesz így neki. Én is hoztam már haza kóbor macskát az utcáról télen kb. 1-2 évest ,ő nagyon gyorsan beilleszkedett, az almot is rögtön használta, a kis macskánk szintén utcai kolóniában nevelkedett ő is gyorsan beilleszkedett, az almot szintén rögtön használta.(társasházba élünk) Persze lehet eltart egy ideig a megszokás nyávogni fog és kiakar menni ezt amíg haza nem hozod nem lehet előre tudni, de egy idő után biztos lenyugszik. Amúgy tapasztalat,hogy az utcáról mentett, befogadott cicák lesznek a leghálásabb, legragaszkodóbb házi kedvencek. :) Sok szerencsét!
2015. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Katica71 ***** válasza:

Nekünk is volt befogadott macskánk, hálás volt a törődésért és nagyon ragaszkodott hozzánk. Hidd el, a jót hamar meg lehet szokni. Ha befogadod, boldog lesz, mert lesz mit ennie, és nem kell minden nap megküzdenie a puszta életben maradásért. Szerintem a jó élet, amit majd biztosítasz neki, kárpótolja azért, hogy nem kóborolhat szabadon. Hamar meg fogja szokni a lakást,

ha szeretetet kap. Jó szivű vagy, több ilyen ember kellene:)

2015. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!