Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karácsonykor adnak ki menhelyr...

Karácsonykor adnak ki menhelyről cicát?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy kutyát például nem adnak ki karácsony előtt és alatt nagyon sok menhelyen a "kutyát soha ne adj karácsonyi ajándékba" elv miatt, mert az állattartás ennél jóval nagyobb felelősség, és igazuk is van. De ez macskákra is vonatkozik? Tudtok erről valamit?


Szeretnénk karácsonykor kihozni egy kiscicát valamelyik menhelyről. Nem ajándékba szánjuk (illetve végül is vehetjük akár annak is, ez a cica lenne a mi közös ajándékunk egymásnak a párommal :)), de meg lett beszélve előre, nem meglepetés vagy ilyesmi. Mindketten tapasztalt cicatartók vagyunk, van már itthon egy 5 és fél éves ivartalanított kandúr macsekunk, aki annak idején szintén mentett cica volt, 4 hetes kora óta velünk van, és mellé szeretnénk majd még egy cicát. Szeretnénk, ha az Ünnepeket az új jövevény már velünk együtt tölthetné a fa alatt és neki is boldog karácsonya lenne. :) Azt viszont nem tudom, hogy karácsonykor adnak-e ki cicát? Vajon csak kutyákat nem adnak örökbe, vagy ez ebben az időszakban a macskákra is érvényes? Tudnátok ebben segíteni?


Előre is köszönjük szépen a válaszokat! :)



2015. szept. 18. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Macskatartás is állattartás így rájuk is vonatkozik :)
2015. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Miért kell ehhez karácsonyig várni? Főleg, hogy ez nem olyan lesz, ahogy ti elképzelitek. Lehet, hogy a nagy terrorizálni fogja, a kicsi be lesz tojva, összeverekednek, stb.


Ezt mind egy karácsonyfa társaságában, hátha még fel is borítják.


EZÉRT nem adnak ki állatot, mert ti sem gondolkoztok, csak az idilli képet látjátok magatok előtt, nem vagytok realisták.


üdv, egy ideiglenes gazdi, akinél rengeteg cica megfordult már

2015. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azért kell karácsonyig várni, mert akkor költözünk haza. Jelenleg mindketten külföldön élünk, itt is dolgozunk, de már nem sokáig. Hamarosan költözünk vissza Magyarországra, én januárban kezdek majd otthon az új munkahelyemen, a párom szintén. Decemberben költözünk haza, a cicát utána tudnánk magunkhoz venni.

Persze ha nem adnak ki karácsonykor macsekot, akkor nyilván várunk januárig, nem ezen fog múlni... csak szerettük volna, ha minél előbb velünk lehet. Ezért kérdeztem rá.

2015. szept. 18. 13:13
 4/18 A kérdező kommentje:

Volt már mentett kiscica nálunk is, és a nagy egyáltalán nem terrorizálta, jól kijön más cicákkal, főleg azóta, mióta ivartalanítva van. A légynek sem ártana, és ez nem idill... ez tény.


Egyébként megértem, hogy fel vagy háborodva, kedves ideiglenes gazdi, hiszen biztosan nagyon sok negatív tapasztalatod van már, sok kidobott cica kerül a gondozásodba, stb, ezt megértem. De igazából ha ilyen undok, lekezelő stílusban próbálod az ideiglenesen befogadott cicáidat is szerető családhoz juttatni, nem is igazán csodálkozom azon, hogy miért fogadnak olyan kevesen örökbe állatot... és ezt most tényleg nem azért írom.

2015. szept. 18. 13:16
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem, csak látom rajtad, hogy tévedésben élsz.


Most kezdtek új munkahelyen, és egyből cica? Ha ezt mondjátok a menhelyen, azt fogják mondani, hogy várjatok pár hónapot, és igazuk is van. Előbb rendeződjön az életetek, a napirend, és utána jöjjön az új cica.

2015. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Felhábodorva meg egyáltalán nem vagyok, teljesen nyugodtan, érzelemmentesen írok a kommentjeimet. Nem a gazdiknak akarok tetszelegni, megválogatom, kinek adok cicát. Nektek például nem adnék, legalább március végéig.
2015. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Jól van, hát, köszönjük szépen az őszinte válaszodat. :)

Erre nem tudok mit írni. Ennyi erővel akkor elvinném hozzád az 5 és fél éves kandúrfinkat is, hogy rá is vigyázz légyszi, amíg "rendeződik az életünk", mert nyilván neki se fogjuk tudni gondját viselni március végéig. Utána megyünk majd érte is, meg az új cicóért is, ha itthon már minden rendben van, végül is ezek szerint ezt jelenti a felelősségteljes állattartás, csak akkor legyen cicád, ha kizárólag öröm, boldogság és szivárvány az életed. :)

2015. szept. 18. 13:28
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem, de látom gondolkozni nem tudsz. Teljesen más a régi cicát cipelni összevissza, és teljesen más, ha bekerül a családba egy ÚJ cica. Az ÚJ cica nem ismer titeket, ahogyan a régi cicát sem.


Na és akkor itt kezdj el gondolkozni, hogy mi is a különbség.

2015. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék vitába bocsátkozni veled, habár már másodjára vagdalkozol felém azzal, hogy nem tudunk gondolkodni, holott egyikünket sem ismered személyesen. Rendben van, legyen igazad, nem tudunk gondolkodni.

Először még az volt a gond, hogy miért várunk karácsonyig... most már az a gond, hogy miért nem várunk márciusig.


Nos, azt hiszem, előrébb leszek, ha inkább elsétálok itt egy helyi menhelyre, és még akkor is jobban járok, ha bíbelődnöm kell pár hetet a cica chipeztetésével, az útlevele kiállításával, és az egyéb hivatalos papírmunkákkal, aztán utazik az új macskusz is velünk haza, minthogy otthoni menhelynél próbálkozzunk.

2015. szept. 18. 13:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk, mert nem tudtam, hogy új helyre fogtok költözni.
2015. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!