Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új befogadott macska, gondok?

Új befogadott macska, gondok?

Figyelt kérdés

Még kb 2 hónapja bejött a kertünkbe egy csontsovány alig 3 hónapos kiscica, aki aznap estére már teljesen nálunk ragadt így befogadtuk. Elvittük orvoshoz is, ott mondtuk, hogy furcsa, hogy még egyszer sem adott ki hangot, de azt mondta a doki addig örüljünk:D

Azóta sem szólal meg, egy kezemen meg tudom számolni hányszor adott ki nyávogáshoz hasonló hangot, ami nem is lenne gond, csak: mivel jön a tél, csináltunk neki bent a házunkban egy sarkot ahol alhatna, meg úgy általánosságban minden nap bent van kicsit.

Viszont ezelőtt sohasem volt macskánk, ő is alapvetően kerti cicának indult, meg ugye nem is terveztük hogy lesz macskánk, ezért rá akarjuk venni valahogyan, hogy jelezzen ha ki kell mennie, mivel még egy egész napon át nem szeretnénk ha bent lenne.

Most ha ki kell mennie, leül az ajtó elé, ezt eddig észrevettük mindig, de minden pillanatban nincs rajta a szemünk.

Alom nem lesz bent, mivel nem tölti bent a napot, a kertet pedig nem hagyja el sosem, nagyon ragaszkodik hozzánk. Nem vagyok nagy macskaszakértő, most tanulunk mi is bele, hogyan is kell velük foglalkozni, ezért is nem tudom rá lehet-e venni, hogy jelezzen, ha ki szeretne menni?

Köszönöm a segítséget előre is!


2015. nov. 28. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem minden macska szeret nyávogni.
2015. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kimegy, ott van alom? Vagy hogy fogja a fagyott földet elkaparni? Erre gondoltál már?
2015. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem minden macska nyávog. A szomszéd macska is csak nyitogatja a száját, de hang alig jön ki rajta. Az alom pedig tényleg kellene.
2015. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, igazad van, erre tényleg nem gondoltunk! Akkor kintre a garázsba mindenképp teszünk majd, köszönöm!

Na ezt nem is tudtam, én eddig nem találkoztam néma macskákkal:D

Akkor ha bentre nem is, elég kintre alom? És sehogy nem tudom rávenni, hogy bent esetleg jelezzen, ha ki kell mennie?

2015. nov. 28. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok: az én egyik cicám is csak ritkán ad hangot, akkor is inkább olyan "ciripelés" szerű. Bezzeg a másik mondja helyette is :) A benti alomtól miért ódzkodtok? Nem lesz büdös, ha jó minőségűt vesztek és rendesen takarítjátok. Olyan helyre kéne tenni, ahol nincs szem előtt, könnyen hozzáfér.
2015. nov. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, ő is inkább ilyen 'ciripelés' szerű hangot ad ki:D

Az a helyzet, hogy anyukám allergiás a macskaszőrre, már az is nagy lépés, hogy egyáltalán lehet bent pár órát, mert tényleg kinti cicának van nyilvántartva:D Csak ugye az egyre hidegebb miatt látszik néha rajta hogy fázik, ezért bejön, de nem szeretnénk teljesen bentinek szoktatni.

(Egyébként igen, az is közrejátszik kicsit, hogy mivel sosem volt cicánk, nem is tudom milyen fajta almok vannak, melyik nem lesz büdös, így ez még most kicsit elképzelhetetlen nekem, hogy ilyen legyen bent.)

2015. nov. 28. 17:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen; van aki nem nyávog, helyette a szemével, a kis pofájával beszél. De elképzelhető, hogy ha lenne másik, nyávogós, akkor később is megtanul, a másiktól. Vagy ha énekelsz, akkor kezd el segíteni.

Próbáld ki, mi van, mit csinál, ha te nyávogsz? Lehet, hogy akkor megtanul. De halkan, macskául nyávogjál.

2015. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából akkor már azt is próbáltuk, de nem reagált rá:D

Azóta eltelt egy csomó idő, inkább ilyen 'ciripelő' hangot ad ki, viszont egyre beszédesebb :)

2015. dec. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!