Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengedhetem a cicám?

Kiengedhetem a cicám?

Figyelt kérdés

A cicánk,kb 9 hónapos,fiú cia,nincs ivartalanítva.Eddigi életét lakásban töltötte.Ritkán levisszük kicsit az udvarra,de eddig nem mertük hagyni,hogy elmászkáljon mellőlünk.Az erkélyre nem merjük kiengedni,mert mindíg kimászik a párkány szélére ,meg felakar ugrálni a korlátra és félünk,hogy kiesik,4.emeleten lakunk.

szeretnénk kicsit szabadjára engedni,mert nagyon vágyódik kifelé,de félünk,hogy ha leengedjük egyedül,akkor nem jön vissza.

Mit tegyünk?

Ha elengedjük,van esély rá,hogy hazajön?


2010. márc. 21. 16:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A másik. Ha elmegy, és nem jön vissza addig, amíg te ott várakozol, akkor mi van? Van olyan, hogy hosszú órákra elmászkálnak. Addig gondolom nem fogsz ott malmozni.

Egy kertesben, ha haza megy, de épp nem engedni be senki, ott van a kert, ahol biztonságban várakozhat, nem mászkálnak ott idegenek, kutyák, autók, bicajosok, rossz szándékúak stb. a tied hol fog várni? És meddig? És ha valami bunkó lakó elhajtja onnan? Vagy valami kölykök megdobálják míg vár? Én azt mondom panelban felelőtlenség kiengedni. Nem is értem, hogy jut ilyen az emberek eszébe! Ilyen naivak vagytok?

2010. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a veszélyekkel.De szeretnék lehetőleg mindent megadni a cicámnak,hogy ne lássa sok kárát annak,hogy nincs kertünk.

Nem akarom azonnal leengedni,csak érdeklődöm a lehetőségekről és természetesen szeretném ivartalaníttatni,mielőtt esetleg kiengedem.

Nekünk eddig csak a kertes házunkban volt cicánk,de onnan elköltöztünk.Most emeleten lakunk,de sokszor látom,hogy néhány szomszédnak a macskája kinn van a kertben ,vagy sétálgat a parkolóban (van köztük olyan is,ami nincs ivartalanítva).Sose mennek sokkal távolabb a háztól és a gazdájuk addig otthon van.De egyébként ezek bennlakók,szobacicák egyébként.Ez az,amit én is szeretnék elérni a cicámnál.

Sajnos ezeket a cicatartó szomszédokat csak látásból ismerem,nem szoktunk beszélgetni,ezért tettem fel itt a kérdésemet.

2010. márc. 22. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!