Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás előtti...

Macska ivartalanítás előtti és utáni tanácsok, ötletek?

Figyelt kérdés

Ma reggel még ivott tejet a macskám, de enni már csak este evett, ma pedig 4-re megyünk a műtétre.

Nem tudom hogy utána meddig és mit ehet, mit szabad neki és mit nem.

Aki már tapasztaltabb ilyen téren annak várom válaszát!

Köszi!



2015. dec. 8. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 2 kandúrról tudok nyilatkozni: napi 2x esznek,pénteki nap műtötték őket,pénteken csak reggeli volt,inni egészen addig ihattak(kizárólag vizet),amíg be nem raktuk őket az autóba a "kínzódobozkába". Este 6ra volt időpontunk,viszont mi nem nálunk műtettük őket,hanem ismerős ajánlásával máshol. Ez kb. 1 óra autóút volt. Macsekok nagyon stresszesek voltak,összevissza dürrögtek a kocsiban. Az egy cicu halál nyugodt volt már az orvosnál,a másikat viszont úgy kellett kitépni a hordozóládából. :D Mindkettőt elaltatták,2 macska műtét=15 perc,és ebbe bent volt az is,hogy nem volt altató,és kellett keverni.Mire hazaértünk,kezdtek ébredni,összevissza kókadoztak,nagyon vicces volt :D Másnap reggel már semmi bajuk nem volt,már csak az izmaik voltak lebénulva,összevissza estek minden fele a lakásba :D Délutánra az izmaik is kiengedtek,kicsit billegve,de normálisan tudtak járni. Délután ettek először,mindenből a szokásosat. Még egy napot lakásban voltak,azt mentek is vissza 2,5 nap után az udvarra. :D

(Ez a műtét télen volt,tavasszal átálltam velük a steril tápra,nyáron pedig jött a változás,amit én már 3 hónap után vártam. Nem baj,kellett egy fél év,azóta viszont tündéri cicuk,minden előnyét észlelem az ivartalanításnak.)

2015. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Utána akkor ehet és ihat legközelebb, ha már teljesen magánál van, kipihente az altatás hatását.

Ha ma délután műtik, akkor ez várhatóan holnap reggelre fog nagyjából bekövetkezni.

Műtét után és éjjel legyen nyugodt, meleg helyen, ahol tud pihenni. Benne lehet hagyni a hordozójában is.

2015. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tejet ne adj neki, hiába szereti, nem tesz neki jót.
2015. dec. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gdkamcsatka válasza:
Az én 7 hónapos kiscicám most 6 napja esett át az ivartalanításon. A műtét után 4 órával mentem érte az orvoshoz. Addigra majdnem teljesen felszívódott a varrat és nem volt kába sem. Egyből enni indult és játszani akart. Az orvost kérdeztem ez mennyire megszokott (mivel többektől hallottam hogy akár 2 napig is aluszékonyak lehetnek és sokan az első 24 órában nem esznek). Ő azt mondta az esetek többségére jellemző hogy kábaság és étvágytalanság alakul ki de minden cica más. A seb nyalogatása miatt aggódtam de az orvos megnyugtatott hogy a varrat felszívódás gyors volt és nem feltétlenül baj ha így tisztán tartja a sebet. Kérdeztem kell-e speciális tápszert venni mivel sok cica szed fel plusz súlyt a műtétet követően. Ő azt javasolta hogy próbáljam továbbra is játszani
2015. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gdkamcsatka válasza:
Azt mondta az ő tapasztalata az ha továbbra is aktív marad a cica akkor nem szed fel felesleget így nem szükséges külön ivartalanított macskáknak készült terméket venni :)
2015. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!