Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát elütötte a kocsi,...

Macskát elütötte a kocsi, eltörhetett a lába?

Figyelt kérdés

Mamám macskáját két hete elkapta egy kocsi. Akkor azonnal berohant a házba, elbújt és ordított, hányt, maga alá pisilt, nem evett, nem járt. Mostanra jól van kb, eszik, pisil kint, lépcsőzik és kisebb magasságokban ugrani is tud. Viszont ahogy jár sántít, épp hogy rálép a jobb hátsó lábára, és van egy öt centis gombócszerű valami a combjánál.

[link]

Ez mi lehet, eltört és így forrt össze? Mamám elég maradi, és úgy gondolkodik, hogy ha ez történt, akkor így járt és kész, nincs pénze állatorvosra. Mi el tudjuk vinni ha kell, de minimum két hét múlva... Lehet, hogy esetleg jobban lesz, vagy mi van most?


2015. dec. 13. 13:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
84%
azonnal állatorvoshoz kellett volna vinni, ez felelőtlenség az a cica szenved, és ha bele halt volna? igaz a macska szivós állat de akkor is milyen gazda vagy te??? hogy lehet így magára hagyni egy állatot?? ahelyett hogy ide irogatsz vidd el a cicát dokihoz.
2015. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A mamádat fel kellene jelenteni állatkínzásért, és pár év börtönt rásózni!

Szegény cica, milyen fájdalmai lehetnek :(

2015. dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindannyian állatkínzók vagytok, szégyellhetitek magatokat.


Külön bírom az ilyen "csak két hét múlva tudom dokihoz vinni", "csak téli napfordulókor tudom dokihoz vinni" meg "csak féllábon indiánszökellve tudom dokihoz vinni" - típusú embereket. Ha nem tudjátok dokihoz vinni, nem kell tartani.

Téged ha elütne a kocsi, bírnád, ha az összes fájdalmad, kínod egy ágy alatt kéne kiheverned? Biztos mamád is eltolná a fenekét az orvoshoz. Akkor a macska miben más?

Kaphatott belső vérzést, lehet végleges károsodása.


Állítom, ha elpusztul, jobban jár, mintha veletek marad.

Okádok tőletek!

2015. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Mindig azt kérdezem, az ilyen miért tart állatot? Az állattartáshoz hozzátartozik az orvos is, mivel semmivel sem kevesebb egy emberi életnél. Nem is értem hogy lehet így hozzáállni hogy "kit érdekel, majd jobban lesz, nem érek rá nincs pénzem". Én ha a macskámat szenvedni látom legalább olyan érzés mintha bármilyen közeli hozzátartozóm lenne olyan állapotban és azonnal rohanok vele az orvoshoz, nem azon gondolkodom hogy vajon most van-e erre időm meg pénzem. Amennyi szeretetet kapok tőlük, ők is is megérdemelnek ennyit. Ez a minimum ha vannak érzéseid.
2015. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
A mamádat majdnem leszidtam... A többi válaszolónak teljesen igaza van..
2015. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mar ne haragudjatok, de kulon hangsulyozta, hogy a magyijanak a cicaja! Szerintem nem kellene egybol neki esni !!! Sajnos mindenkivel elofordulhat az, hogy eppenseggel nem tud 10-20.000ft-ot ott hahyni az allatra, es sehogy sem tudja megoldnai azt a penzt, ertem itt arra hogy pl minuszba megy, kolcsonker stb. Nem mindenki isten, hogy azonnal eloteremtse a penzt. Sajnos pl en sem tudom elvinni a cicus ivartalanitani, es nem azert mert felelotlen gazdi vagyok, nagyon jol vannak tartva az allataink, hanem azert mert egyszerien nem tudok eloteremteni ra 20-25.000ft-ot, egyszerien nem igy kiszultu k ra hogy ilyen hamar ivar erett lesz, meg csak 4 honapos!!!!. Neked kerdezo, amint tudod vidd el te orvoshoz! Nem biztos, de lehet hogy az a cica azota szenved. Mihamarabb probal megoldani. Nagyidat inkabb nem jellemeznem, szerintem ez a mondat mindent elarult, amit kellett.
2015. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Annál az állatorvosnál, ahova mi járunk, kb. 8000 Ft kandúr ivartalanítása, nőstényé pedig 12000. Persze ez sem olcsó, de én is inkább elviszem 6 hónaposan, minthogy megvárjam hogy elkezdjen verekedni a helyi kandúrral aki valószínűleg úgy elverné, hogy annak jóval több lenne a költsége. Már ha életben maradna. Nekem ez fontosabb szempont. Illetve ha nőstényről lenne szó akkor meg a szaporulat elhelyzésén idegeskedni.
2015. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6-os: akinek nincs pénze állatot tartani, és mégis tart, az felelőtlen. Állatkórházakban lehet részletfizetést is kérni. Annyi pénzed csak van, hiszen az az állat eszik is valamiből...
2015. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A 2 hét múlva az elmondom neked, hogy enyhén fogalmazva is k... késő lesz!!!! Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ne vidd el orvoshoz. De gondolj csak bele...veled vagy valami hozzátartozóddal történik ez, na? Gondolom nem kell elírni, hogy mit éreznél. :P De egy jó tanács Neked is, és hasonló ilyen kérdezőknek: NE írjatok ilyen állatbalesetekről, ha csak 1-2 meg ki tudja hány nap/hét múlva tudjátok elvinni orvoshoz! Tök mindegy, hogy milyen okból (pénzhiány, elfoglaltság, nem törődömség stb) mert az emberek 99 %-a valószínűleg csak találgatni fog, hogy igen eltört a lába vagy nem. De mindenki egytől egyig azt fogja válaszolni, hogy ÁLLATORVOS! :P
2015. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
9-es voltam. Még annyival szeretném kiegészíteni, hogy azért se írj/írjanak ilyenek, akiknek valami baleset történik az állatával, de x nap múlva tudja/akarja csak elvinni állatorvoshoz, mert az emberek többsége állatbarát. Olyannyira, hogy ilyen sztorik láttán össze szorul a szívük -mint most Nekem is....az imént egy olyan sztorit olvastam, hogy a kiskutyát a nagykutya megtámadta, és a kiskutyának az egyik szemecskéje tökre kifordult. De mivel két nap (nem biztos, hogy jól emlékszem, hogy 2 nap vagy több) múlva tudta csak elvinni a gazdája orvoshoz, természetesen a kutya elvesztette a fél szemét. Ja, és az egészben a szép az, hogy csak nézték a kutyát, de esetleg olyan, hogy megpróbálják -ha nem is biztos hogy ez a jó eljárás- a kutya szemecskéjét vissza tenni....pedig tanácsolták neki többen is itt...
2015. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!