Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált cicával mit kell tenni...

Talált cicával mit kell tenni így éjjel? (Befogadni nem tudom éjjelre. Budapest, belváros. )

Figyelt kérdés
A társasházunk lépcsőházában néhány hete van egy cica, keservesen nyávog, ma mintha segítséget kérve tette volna ezt az előbb. Majdnem 100 lakás van a házban, nem tudom, hoyg ide tartozik-e, és kicsukás miatt van-e kint, de azt tippeljük, idegen. Szerintem túl hideg van kint neki. mit érdemes tenni? A bundája rendezett, nem sovány, de nem is éri el az átlagos súlyt. Nem futott el, folymatosan kérlelve nyávog.

2015. dec. 16. 22:08
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Sztem fotózd le és készíts egy plakátot és rakd ki egy falra ahol sokan látják pl postaláda. (Nem tom hogy van a postaláda nem lakom panelban)
2015. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudod legalább éjjelre befogadni? Egy dobozban, bármiben a konyhában? Legalább reggelig?
2015. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Mert idegen állatot még megsimogatni sem szabad, mert emgmarhat, nem ismered az egészségi állapotát, nemhogy berakni a lakásodba, ahol azt sem tudod megakadályozni, hogy az ágyadba ugorjon, és szívrohamot kapoj, amikor alszol.:)

Sosem volt semmilyen állatom, ami sabadon mászkálhat a lakásban, és nem is lesz, szerintem lakásban nem higiénikus. És nem tudok neki területet se biztosítani, se pisilőhelyet, se almot beszerezni, se barátkozni vele alvás helyet, se idomítani, hogy ne ugorjon fel oda, ahol eszem, ahol alszom. Azt hiszem, ez nem elvárható tőlem így 10 perccel lefekvés előtt, mikor sose terveztem állatot alakásba, mert nem akarok együtt élni állattal.

2015. dec. 16. 22:32
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Akkor feküdj le és hagyd sorsára.
2015. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
És ha ő akarna veled? Rossz embert választ?
2015. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Hát ha nem tudod befogadni éjjelre, tegyél ki neki egy dobozt, Lehetőleg olyat, amelyik zárt és csak egy pici bejáratot vágj rá. Tegyél bele pár régi ruhát vagy más felesleges rongydarabot. Ha belebújik, biztos nem fog megfagyni. Sőt ha van egy termo tasakod, azt is bele rakhatod.

Viszont tényleg utána kéne járni, hogy van e gazdija.

2015. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az oké, de nem tudotok menhelyet, amit éjjel is fel lehet hívni és kijönnek esetleg?

Vagy ha nincs messze innen, el is vihetem.

2015. dec. 16. 22:38
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

Anyám... azt hittem, kivág vele a főbérlő vagy ilyesmi.

Nem akarsz egy kis kalandot az életedbe? Ez az lenne.

2015. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudok, de este szerintem már amúgy sem nagyon tudnak kijönni, meg általában tele vannak sajnos, és csak szélsőséges esetben tudnak befogadni. De nem tudom hogy Budapesten hogy megy ez, én nem ott lakom.

Facebookon esetleg posztolj róla képet a helyi állatmentők adatlapján, hátha...

Többet szerintem nem nagyon tudsz tenni :/

2015. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Arra számítottam, a leírtak alapján meg tudja valaki mondani, hogy ez egy elveszett cica-e a viselkedése alapján, vagy itt lakik mégis.

És ha elveszett, akkor hogyan találhatnám meg a gazdáját, vagy egy menhelyet, állatrendőrséget, stb-t, ami elszállásolja és megkeresi a gazdáját. Fogalmam sincs, kik foglalkoznak ilyennel, nulla infóm van.

Eddig senki nem is érintette a feltettkérdéskört.

Hány évesek a válaszolók, 9?

Egy felnőttet szeretnék, aki ért a macska viselkedéséhez. Köszi.

2015. dec. 16. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!