Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pesten, főleg a belvárosban...

Pesten, főleg a belvárosban vajon miért nem lehet látni gyerekeket (16 év alatt) kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez érdekes, ahogy belegondolok, a legtöbbjük fiatal felnőtt, vagy idős nyugdíjas, de azért nálunk, főleg jobb időben, tavasszal nyáron ősszel, sok kisebb gyereket, kamaszt is látok. Gondolom télen inkább a szülők viszik le. Meg ugye, ha nincs kedvük, mehet az "anyaaa most épp ez meg az van", de a szülőnek nincs kire hárítani:)
2015. jan. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de csak menj el bármelyik budapesti menhelyre, csordákban önkénteskednek a 16 éves lányok, hétvégén, suli után, néha helyette is, legalábbis tíz éve még így volt :)
2015. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 icu75 ***** válasza:
Kedves kérdező! Én nem engedném hogy a 16év alatti gyermekem a kutyát sétáltassa egyedül, ugyanis veszélyesnek tartom. Nagyon sok a felelőtlen gazda,bármikor rárohanhat egy nagyobb testű kutya a pórázon sétáltatott kutyádra. Azon kívül sok gyerek nem tudja a kutyát visszatartani ha megindul és megharaphat egy olyan személyt aki zavarja(mondjuk egy felétek közeledő részeget) Törvény szerint is csak az sétáltathat kutyát aki büntetőjogi felelősséggel tud tartozni érte(min14év)
2015. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Utolsó, akkor örülök, hogy nekem ilyen engedékeny szüleim vannak.

15 vagyok (lány), télen-nyáron hóban-fagyban hőségben én viszem sétálni, reggel hatkor én viszem ki a dolgát elvégeztetni, és este tizenegykor is én viszem le utolsó pisire.

Semmilyen incidens nem volt még. :) Jólnevelt kutya nem támad emberre, az enyém normálisan sétál pórázon. Egyszer akart nekimenni egy idegen kutya (távolról morgott, aztán nekiindult, természetesen póráz nélkül volt, mert az minek), még futtában hozzávágtam egy vastagabb botot, na akkor értetlenül pislogva megállt, a következő pillanatban meg jött a gazda, megfogta a kutyát, és leüvöltötte a fejem, hogy hogy voltam képes erre. Mondtam, hogy nekiment volna az enyémnek (még akkor is morgott rá, csak a gazda szerencsére fogta a nyakörvét), na akkor meg előadta, hogy jaj, hát Prüntyőke nem olyan.

Hogyne.

Abban a pillanatban ment el mellettem egy öreg bácsi, na akkor a kutya kitépte magát a gazda kezéből, és nekiment a bácsi kutyájának.

Nem olyan, dehogy.

Még percekig veszekedett a két férfi, mi meg csendben elosontunk.


Bocsi a kisregényért, csak jelezném, hogy egy 14-15 éves gyerek már nem olyan magatehetetlen.

2015. jan. 14. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
A kezelhetetlen kutyák ugyanolyan arányban ugranak biciklisnek, macskának, gördeszkásnak, bottal közlekedőnek, mint kutyasétáltatónak, szóval ellenük szerintem nem megoldás, hogy akkor ne sétáljon vele a gyerek. Dehogyne sétáljon! Csak azért nem engedni, mert "veszélyes", butaság. Tartsuk távol a gyereket mindenféle tevékenységtől, mert ha nem csinálja, nem éri baj? ugyan... Inkább a saját kutyán, és annak nevelésén, vérmérsékletén múlik a leginkább, hogy jó ötlet-e. Egy 40 kilós kutyával is el lehet engedni a gyereket, ha (merem remélni, hogy) jól ismerik a saját kutyájukat, és az meg van nevelve. Persze mindenre kell gondolni, úgyhogy jobb tisztázni, hogy ilyen-olyan esetekkor mit kell tenni, de ez inkább csak biztosíték. Ha ismeritek a kutyátokat, tudjátok, mire reagál esetleg hevesebben, arra jobban oda kell figyelni, de ennyi.
2015. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A minap egy 12 éves forma kislány bejött a futtatóba egy terelőkutyával. A kutya elkezdett csipkelődni, az enyémet is megcsípte fenéken, mire az enyém odakapott neki (nem harapott, csak odakapott). Na erre a terelőkutya szó szerint nekitámadt az enyémnek és elkezdte tépni, nem állt meg egy harapásnál, a gyerek csak visítozott, nekem kellett szétszednem a két kutyát, az ő kutyája még meg is harapott engem.


Másik sztori. 10 év körüli kisfiú bejött a futtatóra valami bichon jellegű kutyussal, a kutya elég jól viselkedett, de a gyerek összevissza tapicskolta a többi kutyát, visítozott, futkosott, többször rá kellett szólnunk, anyu-apu sehol...

A kutyája meg összezörrent egy nagyobb kutyával, nem tudom melyik kezdte, de a kicsit NEKÜNK, TÖBBI GAZDINAK kellett bevédeni a nagyobb kutyától mert a kisfiú csak állt és nézett.


Na ezért.

Értelmesebb szülő a tyutyimutyi kölykére nem bízza rá a kutyát. Tacskót se lenne szabad, de egy nagyobb kaliberű kutyát meg pláne.



Mondjuk a felnőttek se különbek néha...

2015. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Bocsi a kisregényért, csak jelezném, hogy egy 14-15 éves gyerek már nem olyan magatehetetlen." Veled egykorú vagyok és van egy 70 cm-es kan németjuhászom és én biztos nem tudnám kezelni, ahogy te sem. Ha egy ilyen kutya támadna rá a kutyádra nem tudnál mit kezdeni vele, szóval ne hidd, hogy te olyan simán elrendeznéle egy ilyen helyzetet. Nálunk a családban egyedül apa az aki ilyen helyzetben is megtudná szabályozni a kutyát.
2015. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, én elhiszem, hogy vannak olyanok, akik nem tudnák kezelni az ilyen helyzeteket, például te.

De ne általánosíts. Volt már ilyenre példa, és tudtam kezelni. Lehet, hogy nem szakszerűen, lehet, hogy a támadó kutyának nem túl előnyösen, de tudtam.

Engem megtanítottak rá, mit csináljunk ilyen helyzetben.

2015. jan. 18. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!