Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehetne tiltatni Budapest...

Be lehetne tiltatni Budapest belvárosában a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokaknál már a felvetés kiveri a biztosítékot, de...

Nekem is mindig volt kutyám, így tudom milyen tartani és nagyon szeretem őket. Most nem a szokásos "a kutyának is rossz a kis lakás" szövegre gondolok, hanem arra, hogy szerintem undorító, hogy bárhová megyek a városban mindenhol az ürüléket (még ha esetleg felszedik akkor is marad ott) és a hugyot kell kerülgetnem, nem beszélve a szagáról.


Miért engedik olyan lakásokban a kutyatartást, amelyikhez nem tartozik önálló zárt kert?!

Mi lenne egy erről szóló népszavazás eredménye szerinted?!



2013. máj. 8. 06:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

Sok ember nem engedheti meg magának a kertes házat, viszont kutyát szeretne. Az emberek felfogásán kéne változtatni, megértetni azt, hogy az állatot a maga kedvére tartja és nem a szomszédéra.

Én kertes házban lakom, és itt is sétáltatják az emberek a kutyákat. Mennyivel jobb itt belelépni az utcán a "maradvány"-ba mint a belvárosban?

Népszavazásnál én biztos nem szavaznám meg a felvetésedet.

2013. máj. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
És mit tennél a már meglévő kutyákkal te nagyokos "állatbarát"?
2013. máj. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Viszont abban egyetértek, hogy a kutyatartók borzasztóan viselkednek, ezzel zavarva a társadalmat. A vizsgához kötéssel pl. Maximálisan egyetértenék. Nem olyan nagy ügy megtanítani a kutyának, hogy betonon nem szabad pisilni, nekem kan kutyám van, csak zöldterületen pisil, de a virágágyásokat is le szoktam tiltani. Szerintem is undorító amikor folyik a pisi a sarki ház falán, meg a kukán, meg a villanyoszlopon. Kakit meg össze kell szedni.
2013. máj. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
9%
Undoritó az egész belváros, és büdös a kutyapisitől. Ráadásul leéli a kutya az aszfaltuton az életét. Ez aztán a felelős kutyatartás!!!!!
2013. máj. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Igen, valóban bárhol előfordulhat, de itt minden lámpaoszlop, tábla, csatorna, házsarok le van pisilve, és a kutya is sokkal sokkal több.

A feltételhez kötés tényleg jó ötlet lenne, bár kérdés, hogy ezt elsajátítani melyik kutya képes. Egy átlag kutyának az első a mozgás után, hogy üríti ami benne van, hát még egy olyannak ami egész nap a szobában fekszik...

Szerintem aki nem került ezzel napi kapcsolatba, az nem érti meg miért zavar engem. Még egyszer mondom, mindig volt kutyám, volt, hogy nem is egy, mindig szorosan együtt éltem vele, sok időt vagyunk együtt, ezt mégsem bírom tolerálni.

2013. máj. 8. 07:39
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel a részegeket is tiltsd ki, akik az első kapualjba amit lát, ott elvégzi a dolgát.. Meg behány és stb... Meg akkor ennyi erővel a hajléktalanokat, akik mindent wc-nek használnak... Elösször inkább körül kéne nézni az emberek között is.. Ja meg amúgy isa gazdájuk tehetnek róla és nem ők.. Nekik is kell valahova... Ha nem tiltják meg, hogy "oda ne" akkor nem fogja tudni, hogy az tilos..
2013. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%
Jó hogy zavar a pisiszag,a sok kipufogógáz pedig nem...A sz*ar felszedésével nagyon is egyetértek...
2013. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
75%
A vizsgát a gazdának kell letennie nem a kutyának.
2013. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
90%

Nekem alapvetően nincs azzal bajom, hogy valaki pl. panelban tart kutyát, de amit előttem is mondtak már, hogy a házak fala is le van pisilve, azt már én sem szeretem. Debrecen közelében lakom, szoktunk bemenni a városba is sétáltatni (szocializáció, ugye) és azt vettem észre, hogy a városi emberek többsége számára annyira természetes, hogy a kutyája lepisili a falakat pl. Ez számomra már nem fér bele, nem is engedem a kutyámnak (nem lehet mindent arra fogni, hogy egy kutya kan és jelöl...).


A másik dolog, hogy oké, hogy panelban tart valaki pl. kutyát, de én rosszul vagyok attól, hogy pl. egy nagyobb mozgásigényű kutyát csak a háztömb körül sétáltatnak, vagy épp leszaladnak vele a parkba. Ezt se veszi be a gyomrom.


Tehát sok esetben önzőnek tartom az ilyen embereket, hiszen nem a kutya igényeit tartják szem előtt, hanem a sajátjukét. Nagyon sok ember külső alapján választ kutyát, nem pedig az alapján, hogy mit tud számára biztosítani. Mert vannak olyan fajták, amelyeknek nem kell hosszú séta, stb., de sajna nem csak ilyeneket tartanak így :(

2013. máj. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%
20 évig éltem a belvárosban, nem zavart. Kiköltöztem külföldre, vidékre, na, amikor mostanában hazajárok Pestre, elszörnyedek. DE: arra gondolt valaki, hogy milyen eszement baromság, hogy a belváros úgy van megépítve, hogy faltól-falig beton és aszfalt? A földnek se ártana lélegezni, emiatt dohos minden pesti pince, egy négyzetcenti föld/fű nincs egy csomó belvárosi utcában. Na ezen kéne változtatni, a sok parkoló autót föld alatti parkolóházakba küldeni, utcákat egyirányúsítani, a felszabadult sávot feltörni, befüvezni. A levegő is jobb lenne, lenne füves sáv, a kutyák is tudnának hová pisilni és az embereknek is jobb lenne.
2013. máj. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!