Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vigyek el egy kissé...

Hogy vigyek el egy kissé vadóc macskát állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Nem a mi macskánk,kóbor cica volt,csak befogadtuk.Velünk jól el van,lehet simogatni,ölbe venni,de másokkal tartózkodóbb.Valamint nem benti cica,és nem hiszem,hogy valaha autózott volna.Megpróbáltam beleszoktatni a dobozba,amiben vinni fogjuk.De el sem tudom képzelni,hogy mit fogok vele csinálni az állatorvosnál:(

2015. dec. 20. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Az én cicám is ilyen, de állatorvosnál nem volt vele gond. Persze félt nyávogott, de semmi mást nem csinált. Miközben az állatorvos vizsgálta, nekem kellett fogni, de jól tűrte, nem próbált menekülni vagy támadni.
2015. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És utána nem félt tőled vagy ilyesmi?
2015. dec. 20. 11:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baj.Az orvos az ilyen esetekhez is ért.Persze,félni fog meg stb...De mondjuk vigyél magaddal jutifalit,és azzal etesd,ha kisség ijedtebb lenne.Simogasd,és beszélj hozzá nyugtatóan.Az útnál meg a dobozt takard le,úgy,hogy kapjon levegőt,akkor kevésbé lesz riast. (igazából ezt a módszert a hörcsögöknél hallottam,de gondolom a macskának sem árt) Sok szerencsét!:)
2015. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*kissé

*riadt

2015. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, utána is ugyanúgy szeretett mint előtte. Én is próbáltam neki finomságot adni, de rá se nézett. Viszont mikor hazaértünk, ment minden a régiben.
2015. dec. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is közterületről befogadott cicánk van, és csak engem fogadott el, engem is hosszú idő elteltével, még a család többi tagjával is nagyon óvatos, kerüli őket.

Nem hogy autóban, még lakóházban sem volt előtte. Én is autóval vittem - bár macskaszállítóban - magam mellé, az első ülésre tettem. A szállító alá összetekert törülközőket raktam, hogy az üléspárna hátralejtését kiegyenlítsem, a dobozt gumipókokkal rögzítettem. Belül viszonylag jól kipárnáztam, oldalt is, hogy esetleges erőteljesebb fékezésnél ne a műanyagnak repüljön. A rácsos ajtó felém nézett, így láthatott, sokat beszéltem hozzá.

Egy-két elnyújtott nyávintáson kívül mást nem csinált, nagyon nyugodtan feküdt.


A rendelő várójában is nyugodt volt, félelem nem látszott rajta. A kutyásokat, ha engedték a kutyájukat ismerkedni, megkértem, hogy ne engedjék a cicához, mert fél; eleve olyan helyet választottam, ahol nehéz volt közel férkőzni hozzá.


Az orvos tudja a biztos fogást kivételkor is, vizsgálat során is; akkor sem tudja megmarni, megkarmolni a cica, ha ijedtében akarná.

Nagyon békésen tűrte a vizsgálatokat, a szurikat is. Sajnos, a sokéves kintléte miatt tartós betegsége lett, ami miatt rendszeresen kell vinni vizsgálatra, injekciókra. Annyira nyugodt volt mindig, hogy bizalmat kapott, a harmadik alkalomtól csak levettem a szállító felső felét; ha olyan állapotban volt, hogy nem kellett különösebb vizsgálat, akkor ott megvizsgálgatta az orvos, megkapta a szurikat, és visszatettem a tetőt.

Az orvos mindig nagyon figyelt arra, hogy tényleg csak nyugodt e, vagy fél is; mert akkor a vizsgálatnál, értékelésnél tekintettel kellett volna lennie rá.


A cicák tudnak tartósan „duzzogni”, félni. Ha véletlenül konfliktus adódik, például ha mögém lopózik és nem nézek körül, és nem lépek rá, csak hozzáérek, de veszélyes helyzet volt, akkor napokig kerül, gyanakodva méreget.

De az orvos után, első alkalommal sem volt neheztelés, megszokott helyén kiengedtem a dobozából, és természetesen viselkedett.


Semmiképp ne aggódj, mert azt biztosan megérzi a cica.

2015. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!:)
2015. dec. 20. 13:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt olvashatóak az állatorvosnál viselkedés jellemző példái: ))

[link]

2015. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. dec. 20. 19:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szólj az állatorvosnak, hogy félős, és tudni fogja. Nem ez lesz az első ilyen esete, nyugi, ott leszel te, az orvos, az asszisztens, csak boldogultok vele. :D

Az autózásnál valaki legyen, aki fogja a cicát (mármint dobozzal, nem ölben), megnyugtatja kicsit. Bár én semmiképp nem dobozban vinném, mert abból ki se lát, és ha karton... hát az én cicám az első úton összepisilte magát ijedtében. :D Az orvos szerint nem ritka reakció. Szóval legyen vízálló doboz és legyen alatta sok-sok réteg rongy, legyen nálad papírtörlő is és mindenképp vigyél egy adag rongyot a hazaútra is.

Haragudni nem fog, kiengesztelődik hamar, ha megeteted és kap egy extra adag kényeztetést. :)

2015. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!