Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogatlan macska?

Fogatlan macska?

Figyelt kérdés
Most voltunk egy kinti kóbor cicával állatorvosnál.Az orvos azt mondta,hogy a fogai olyan rossz állapotban vannak,hogy ajánlott kihúzatni.Ettől még ugyanúgy fog majd tudni táplálkozni.Valakinek esetleg volt már ilyen esettel dolga?A macska tényleg képes lesz megenni utána bármit?Száraztáp,hús,ebédmaradék,stb.

2015. dec. 21. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Barmit azert nem, de elegge sok mindent jah.
2015. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mi cicánknak ugyan nem az összes fogát húzták ki, csak 8 vagy 9-et, de ugyanúgy eszik így is, mint előtte.
2015. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a mi cicánknak is alig maradt mára foga, de köszöni, nagyon jól elvan. Konzervet gond nélkül eszik, szárazat meg kisebb szeműeket adunk neki.

Hozzátenném, hogy ő előtte is inkább egyben lenyelte, ritkán rágott.

2015. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyémnek összesen 5db foga maradt, de a doki azt sem szivesen hagyta meg. Két hátsó egymás alatt/felett, hogy tudjon egy párral enni, 1db szemfog és két hátsó, de az nem párban.

Teljesen jól tudott vele enni, igaz a száraz tápot beáztattam egy ideig, egy idő után meg nem ette már meg.

A leginkább aszpikosokat, tésztás és rizses ételeket evett, a csontost meg egyben egy csirkecombot eőtte sem adtam oda neki.

Azt mondta amúgy az orvosunk, hogy ez egy megváltás lesz neki, mert az összes foga fáj és mozog neki és nem lehet gyógyítani, hiába kezeli, de az altatás meg nagyon rizikós számára, jó ha az utolsóból felébred. 16 éves volt, felébredt és még egy ideig eléldegélt, de fogfájás nélkül

2015. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi,ez egy megnyugtat:)
2015. dec. 21. 20:46
 6/7 A kérdező kommentje:
*ez megnyugtat
2015. dec. 21. 21:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Puha ételt kell neki adni, ahogy írták. A volt barátom 21 éves cicája kb. 2 éve pusztult el, neki volt ilyen gondja. (Mindig azon nevettünk, hogy velem egyidős volt a macska, de én jobban tartottam maga. :D) Ő amúgy jól evett, nem volt baja.
2015. dec. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!