Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktatható egy kinti...

Hogy szoktatható egy kinti macska költözéskor az új helyre?

Figyelt kérdés

Tervben van költözés. Nem pár utcára, Heves megyéből valószínűleg a Dunántúlra. Van egy kutyánk és 3 macskánk. A kutyával semmi extra nem lenne, eddig is volt neki hely elkerítve, a benti cicával szintén nem, ő megszokná. (Van egy másik házunk, ilyen hétvégi ház féle, oda már vittük és megszokta)

Viszont van 2 kinti cica is. Egy 5 éves ivartalanított kandúr és egy 13 héves nőstény. Miattuk aggódom... Amikor ide költöztünk is hoztunk egy kandúrt, de ő sajnos eltűnt. (az csak egy 25 km-s költözés volt)

Az öreglány valószínűleg maradna, nem valami kezes jószág, de a szomszéd asszonyt kedveli és ő is őt. Ilyen öreg macskát meg már hova is vinnénk, itt élte le élete nagy részét, haza is szinte csak enni jár, megfogni is csak úgy tudom, ha adok neki enni.

Viszont a kandúrt képtelenek lennénk itthagyni. Ő nagyon barátságos mindenkivel és igényi is a társaságunkat. Szép nagy, egészséges cica, bár szerintem nem egy "alfahím" tipus... Ha az öreg akar előbb enni, akkor bizony ő is eszik előbb, ő urasága pedig szó nélkül hagyja. Bár lehet, hogy csak nekik ilyen a kapcsolatuk. Tipikusan kinti cica, bentinek volt szánva, de egyszerűen ő nem érzi jól magát a lakásban. A benti cica ivartalanított nőstény, egy évvel fiatalabb. Nem lehetne bent a másik, mert az nyugodt természetű, viszont amikor a kis Duracell nyuszi piszkálja, el-elereszt egy pofont, de a kicsi vérzékeny, a műtétbe is majdnem belehalt, így ha összekapnának, nem lenne jó vége... Na meg azért meg kéne fürdetni a kandúrt, ha bent lakna, de az is egy lehetetlen dolog, össze-vissza marna.

Hogyan lehetne odaszoktatni? Félek attól is, hogy valaki hazavinné. :(

A másik, hogy egy ilyen hosszú utat hogy bírnának ki autóban, macskagyökér vagy valami segíthet?



2015. dec. 27. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az öreglányt nem tudnátok otthagyni, rábízni a szomszéd nénire? Lehet jobb lenne úgy neki.:)

Ha elviszitek állatorvoshoz közvetlenül az út előtt, ad be nekik nyugtatót, azzal kibírják az utat, de a macskagyökér sem utolsó ötlet. Előtte mindenképp próbáld ki, hogy tényleg lenyugtatja-e őket.

Odaszoktatni pedig szerintem úgy lenne érdemes, hogy a kandúrt elkerítve bent tartjátok 1-2 hétig, néha kimentek vele a kertbe felügyelettel, a kinti táljánál kap kaját. Utána valószínűleg már vissza fog járni némi felderítés után. Lehet tudni valamit az új környékről? Mennyire forgalmas? Milyen a szomszédság? Esetleg lehetne szólni a környéken pár embernek, hogy ha látják, ne etessék, ne piszkálják, így nem szokik oda máshova.

2015. dec. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Szerintem is neki jobb lenne, ha maradna, a szomszédra szerintem rá lehetne bízni, de ismerek még állatbarátokat, az egyik, amikor kiscicát vitt, vitte volna őt is szívesen. :D

Esetleg ha a kandúrt hámmal sétáltatnám az udvaron, körbeszaglászna, jelölgetne, az segítene?

Még nincs konkrét úticél, de a Dunántúlban gondolkozunk. Az állatok nálunk családtagok, így gondoltam kiírom időben, hogy legyen idő rákészülni. :)

2015. dec. 27. 00:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi mindig mikor új macskát kaptunk, az első pár napban kikötöztük, hogy esélye se legyen elmenni. Ha lenyugodott, megszokott minket akkor pórázon sétáltattuk, hogy jobban megismerje a telket, ne csak azt a kb 15m sugarú kört.

Ez mindig bevált, ha néha el is mentek, mindig visszajöttek. Neked még könnyebb is lesz, mert már régóta ismer/ismernek a macskák.


Mi egyszer vittünk kismacskát az alföld közepéről Miskolcra, de azon kívül, hogy én végig vele foglalkoztam semmi nem volt. Nem pisilt, nem kakilt, nem rettegett(nem volt túl boldog, de volt mikor élvezte az utat). De azért nem árt nekik egy doboz/hordozó egy kis macskaalommal, meg száraz táppal

2015. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod róla, hogy elszaladna, akkor érdemes hámmal, ha megmarad anélkül is és tudsz rá figyelni, akkor elég, ha ott vagy mellette a terepszemlén.:)
2015. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!