Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Használni fog így a féreghajtó?

Használni fog így a féreghajtó?

Figyelt kérdés
Sajnos a macskánkat nem lehet félrevezetni ételbe rejtett tablettával ezért mindig az a kegyetlen módszer marad, hogy bedobjuk a szájába és összeszorítjuk mígnem muszáj neki nyelni. Csak ezzel az a baj, hogy jó ha 3/4 része eljut a gyomrába, mert egy részét kinyálazza. kb. 4-5 kg-os macskára vettem, a súlya csak tipp és nem tudom mennyire vannak ezek a tabletták "kicentizve" súlyra.
2015. dec. 30. 10:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Két oldalról megfogod a pofiját, kinyitod a száját, és amilyen mélyre tudod, beteszed a tablettát. Rögtön szorítsd össze a száját és a torkát finoman simogasd lefelé, ezzel nyelésre készteted. Mi mindig ketten csináljuk a férjemmel, így sikerül. Bár volt már egy maccsom, akinek csak az állatorvos tudta beadni, mert erős kis állat volt, nem lehetett sérülés nélkül lefogni. Mikor infúziót akartak neki adni, ketten fogták le és úgy tudta az orvos bevezetni a katétert.
2015. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11 nálunk is ez az ábra. Mi is ketten csináljuk az akciót a férjemmel, Ő fogja az ölében, szétnyitja a száját, én meg behelyezem a szert. A torok simogatás nem jutott szembe, ez jó ötlet. Ő is nagyon erős, legalább is azt hiszi, és az ember attól fél, hogy kárt tesz magában is. Természetesen az ember le tudná úgy fogni, hogy mozdulni se bírjon, elvégre mi vagyunk az erősebbek, de az ember attól fél, hogy ízületi sérüléseket szenved annyira küzd. Nem átallana kirántani a bokáját a szabadulás érdekében. Meg a szőre is nagyon csúszik, annyira sima és fényes, ezért nagyon nehéz fogni. Szinte kifolyik az ember kezéből. :-) Hát de sok baj van ezekkel a cicukkal.
2015. dec. 30. 15:14
 13/14 anonim ***** válasza:

Állatorvos meg tudja mutatni ezen jót röhögtem X'D

Miután egy órán keresztül (nem csak szófordulat,hanem konkrétan 60db percen át) verekedtem a macskával,a lehető legkülönfélébb technikákat bevetve egyedül és párosan... már nem maradt a tablettából semmi, nem volt mit beadni, kihabzott, szétmállott, a szőrén, a padlón, rajtam, a falon...stb. A paszta hasonlóképp végezte.

B tervként porítottam egyet és kevertem neki tasakos agyonaromázott cicakajába,májkrémbe,olajos tonhalba...3 napig volt kint neki ez a kaja és nem kapott enni semmi mást, de egy falatot nem evett(és tutira nem,mert olyan szinten nemkijárós h a szobámból nem engedik h kimenjen. és még csak egy szobanövény se volt h azt ette volna) Tehát 3 nap után leállítottam a kísérletet mielőtt komolyabb egészségügyi problémái lennének.


Állatorvoshoz fordultunk aki olyan jól megmutatta h egy tabletta elhaboztatása és komoly elszenvedett karmolások után látta csak be hogy ide még egy doktor is kevés.Mi szóltunk előre.

Így hát konkrétan egy féreghajtó injekcióval orvosolta a problémát...szóval megmutatta. X'D

2018. okt. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ez egy jó régi kérdés, de köszi a válaszodat, aranyos volt. :-) Azóta már három macskám van, örökbe fogadtam még kettőt.

A pasztánál maradtunk, de továbbra is kétemberes a mutatvány. Egyikünk lefogja, a másik beletolja, de így is könyékig érő azbesztkesztyű kell hozzá. Sajnos a kis új jövevényekkel sem könnyebb. :-)

2018. okt. 14. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!