Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzelő nősténymacskám jelöl....

Tüzelő nősténymacskám jelöl. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Anya azt mondta, kirakja, ha nem nevelem meg, és azt nem akarom, mert imádom. :( Van, mikor az alomba sikerül a dolog, de egyébként pisil össze-vissza. Leginkább az ágyamat szereti megjelölni (ott alszik), a csizmákat (akár a szekrénybe bemászva), de mindenhova máshova is megy. Az alom takarítva van, a cicával foglalkozunk, emiatt nem lehet. Tegnap elővettem egy plüsskutyát, amin régebben sokat feküdt, odament és célirányosan lepisilte egy kicsit, tehát tuti, hogy jelöl, mert még csak nem is teljes adagot nyomott rá, egyszerűen csak azt az övének érzi.

Lehet, hogy a tüzeléstől van, sőt, valószínű, de most nincs pénzünk megműttetni. Persze amint tudjuk, ivartalanítani fogjuk, de most sajnos nem fog menni.


2010. márc. 25. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A tüzelés, az ivarzási vágy a génjeikben van, ösztönösen jön, erről nem fogod tudni leszoktatni, ez nem nevelés kérdése. Egy megoldás van csak, az ivartalanítás. Addig lehet próbálkozni olyan spray-vel, aminek a szagát utálják a macskák (állatkereskedésekben, állatfelszerelést forgalmazó boltokban lehet kapni), de az egész lakást nem tudod vele befújni, tehát én ezt sem tartom megoldásnak. Nem tudom, hány éves vagy, esetleg a zsebpénzeddel vagy egy kis munkával összegyűjtött pénzel besegíthetnél az ivartalanítás költségébe, mert ez így a cicának sem jó.
2010. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első: Köszi a választ. Szagtalanító spray-t már próbáltam, de nem nagyon hat rá. 14 vagyok, nincs zsebpénzem, pedig kifizetném ha arról van szó. Dolgozni sem dolgozhatok még...

Második, te meg hülye vagy. :)

2010. márc. 25. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Második!Majd csapdosnálak én, de úgy hogy azt megjegyeznéd örökre!!!

Biztos, hogy nőstény?Mert volt már a szomszédnál is úgy, hogy egyszer csak megfialt a kandúr...Lehet, hogy nem jól néztétek meg. Egyébként mégleges megoldás csak az ivartalanítás lenne. Mielőbb meg kell ejteni!!!

2010. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! sajnos nem tudsz ellene semmit tenni, ő csak nyomot hagy mindenen, hogy hátha rákattan egy kanci.

de az ivartalanítás sem vet véget a dolognak, legalábbis

az én ivartalanított lánycicáim is jelölnek néha. nem akartam hinni a szememnek, mikor láttam, hogy rezegteti a farkát és spricnizik hátrafelé.de legalább nem büdös,mert nem pisi, hanem valami permet, amit csak ők éreznek.

de végül mégis csak meg kell műtetni a cicádat, mert tüzeléskor sok hülyeséget tudnak produkálni.

ha anyud látja, hogy nagyon szereted a bbbbüdös makkát,

csak ad majd rá pénzt.

drukkolok neked.

2010. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erről lenevelni nem lehet, ez van. Ha majd ivartalaníttatod valószínűleg abbahagyja. De ezt meg kellett volna előzni, vagy minél hamarabb túl lenni rajta, különben berögződhet a rossz szokás.
2010. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!