Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a viselkedés normális? Ha...

Ez a viselkedés normális? Ha valami finomabbat kap fúj, morog, elviszi a kajáját. Erről le lehet szoktatni?

Figyelt kérdés

Már többször tapasztaltam, hogyha sonkát, vagy kis nyers csirkemellet adok a macskának, akkor ha közelítenek felé fúj, elviszi. Azért szokott viszonylag gyakran kapni, mármint, nem nagy ritkán, hogy olyan nagy kincs legyen. Ma adtam neki sonkát, vagyis a kezemből akartam adni, de mikor odanyújtottam, hogy vegye el a kezemből rámfújt. Pedig én csak oda akartam adni neki. Lassan csináltam, nem ijedhetett meg. Aztán beraktam a táljába és rögtön megette. Az is érdekes, hogy amint megeszi, normális lesz, tehát mintha nem is fújt, morgott volna előtte 1-2 percel.

Ivartalanított 10 hónapos kandúr.



2016. jan. 5. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert zsákmánynak tekinti, es rólad meg azt gondolja hogy elveszed tőle, ezért morog, hogy még véletlenül se próbáld elvenni.

Az en macskám kedvence a jutalomrúd, ha olyat kap meg van örülve, pár percig jatszik vele, focizik vele a földön, mint az egerrel szoktak, majd mikor megeszi akkor morog közben. A nyers csirkemell éves közben az enyém is morog.

2016. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 macdln ***** válasza:

Biztos úgy gondolja, hogy elakarod tőle venni...félti a kajáját, ez normális. Mindig nyugodt helyen egyen és közben nem szabad hozzá nyúlkálni. Bár azt nem tudom megmondani, hogy miért morgott, amikor oda akartad adni neki a sonkát.

Nálunk csak nyers hús + csontos hús + belsőség a menü minden nap. A lány cica folyton morgott evés közben, még korábban is, amikor csak tápot ettek. Szóval kb. 3-4 hónapja külön szobában etetem őt a másik két cicától. (ők kandúrok). Kb. 1 hónapja szűnt meg a morgás. Két hónapja nyersezünk, eleinte a sima húsnál is morgott, /volt, hogy elszaladt egy falat husival morogva, visszajött a táljához, újra elfutott egy faltkával...és ezt csinálta folyamatosan, minden nap,/már a csontos húsnál sem morog.

2016. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak cicák, akik nem szeretik, ha evés közben közelítenek hozzájuk vagy hozzájuk érnek. Azt hiszem, ezzel már nemigen lehet mit kezdeni, el kell fogadni, békén kell hagyni kajáláskor. Más cicák meg pont azt szeretik, ha evés közben simizik őket, az enyém pl. az utóbbi kategóriába tartozik.
2016. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!