Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Együtt lehet tartani felnőtt...

Együtt lehet tartani felnőtt kandúrt, és egy kölyök lány cicát? Nincs ivartalanítva a kandúr!

Figyelt kérdés

2016. jan. 6. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Az első tüzelésnél be fogja fedezni....
2016. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Fajtától függően 6-8 hónaposan anyai örömek elé fog nézni a cicus.
2016. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt ajánlatos ivartalaníttatni, mert 6 hónapos kor körül jön az első tüzelés, amire a kandúr rögtön "ugrik". És nem, nem tudod állandóan szemmel tartani őket, hogy ne következzen be.
2016. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor 5 hónapos kortól a leányzót külön választom.
2016. jan. 6. 14:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Ivartalanitas...most...azonnal!

Valtozo hogy viseli. Ha nincs mazlid akkor lehet stresszes lesz a kandur, ami struvit kovekhez vezethet, ami nem jo. Tapasztalat

2016. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 macdln ***** válasza:
100%

Nem megoldás a különválasztás ! Attól még, hogy másik helységben lesz, még fog tüzelni. Az ivartalanítással el lehet kerülni kandúrnál is, nősténynél különböző egészségügyi problémákat, betegségeket és meghosszabbíthatjuk vele a cica életét is. Akinek fontos a cicája és szereti és nem tenyésztő, az ivartalanítattja a cicáját/cicáit.

Ja azt még elfelejtettem, hogy a kandúr nem jelölne...a nőstények tüzelése pedig szinte elviselhetetlen. Tudom miről beszélek, mert az én nőstény cicám is első tüzelés után lett ivartalanítva, ha vissza mehetnék az időben egy kicsit, biztos, hogy még előtte elvinném. Ez a dolog alap kéne, hogy legyen, úgy, mint a megfelelő táplálás, bútorok, fekhely, oltás, féregtelenítés....ezzel nem azt akarom mondani, hogy esetleg nektek ezek nem lennének meg, csak elég fura, hogy egy leválasztással akarod megoldani a dolgot... Amikor a cicák tüzelnek folyton és hozzáteszem rettentő hangosan nyávognak és emelgetik a feneküket, meg szokatlanul sokkal "kedvesebbek", bújósabbak.

Ha szereted a cicáidat elviszed mindkettőt ivartalanításra. Még egy dolog nincs kőbe vésve, hogy hat hónapos koruk körül kezdenek el tüzelni a cicák. Egyik ismerősöm lány cicája 4 ! hónaposan, enyém pedig 5 hónaposan tüzelt először és az időpontunk az ivartalanításra, csak egy picivel 6 hónapos kora utánra volt...

Válaszolva kérdésedre : Nem!

2016. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"akkor 5 hónapos kortól a leányzót külön választom." Nos, átmeneti megoldásnak ugyan nem a legjobb, de valami. Igenám, de ha nem párzik be,nem ivartalaníttatod, két hét múlva újra kezdi. Lesni fogod állandóan, nehogy a kandúr hozzáférjen? Vagy ha igen, leszeded róla?
2016. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak arra voltam kíváncsi, hogy nem bántja-e a kicsit a nagy... és meddig játszhatnak együtt úgy, hogy nem lesz belőle gyerek...csak később, ugyanis tenyészcica a kandúr, a leányzó meg még csak tervben van. Elnézést, hogy nem írtam le, hogy nem sima házicicákról van szó.
2016. jan. 6. 22:11
 9/14 macdln ***** válasza:

Hát, ha ezzel kezded az egész más....Viszont ezt igazából tudnia kéne egy tenyésztőnek, hogy mit kell ilyenkor...

Törzskönyvesek ?

2016. jan. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen törzskönyves, a szülők tesztelve vannak:

HCM gen N/N, HCM eco'15 negative,

PKD gen N/N, PKD eco'15 negative,

SMA gen negative, PRA gen negative, egészséges fullextrás tenyészetből vettem a fiút! Oltások, chip, szerződés..minden van!

2016. jan. 7. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!