Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent ez a cicámnál?

GeryTanaka kérdése:

Mit jelent ez a cicámnál?

Figyelt kérdés
Egy hat hónapos kandúr cicám van, akit öt hetes korában kaptam meg. Első naptól amióta nálunk van a cica nyalogatja az arcomat, kezemet közben dorombolni is szokott. Illetve ha a fürdőszobában vagyok, nyávog nekem, hogy engedjem be, ha fürdeni akarok, vagy ha a toalettet használom. Jelentheti azt, hogy partnerként tekint rám?

2016. jan. 6. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Simán, nálunk a nőstény macska kínálta fel a bátyámnak a hátsóját...Ugyanannyi idős volt, mint a te cicád :)
2016. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak az a vicces, hogy én is fiú vagyok meg én is. Anyukám meg nővéremmel nem igazán csinál ilyeneket
2016. jan. 6. 19:18
 3/11 anonim válasza:
Egyszerűen hozzád jobban kötődik,mint másokhoz.Egy macska az emberre nem tud úgy tekinteni,mint egy fajtársára, ez hülyeség.Bár az is lehet, hogy meleg :D
2016. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Túl korán lett elválasztva az anyjától.
2016. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kötődik hozzád, mint gazdájához. Ez teljesen normális.
2016. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
normális, kötődik hozzád. Az enyém is asszisztál fürdéskor, vagy WC-zéskor.
2016. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 macdln ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy, hogy érted azt, hogy partnerként tekint-e rád, de szerintem nem. Kötődik hozzád, szeret téged, ezért követ mindenhova. Nekem az arcomhoz szokták "dörzsölni" a nózijukat, meg szokták nyalogatni az arcomat is és közben dorombolnak. A két fiú is, meg a lány is. A két fiú mindenhova követ, de a lány is nagyon ragaszkodó típus. Elvileg, ha egy cica nyalogatja a gazdija arcát, dörzsöli az orrát az ember arcához, orrához és "tekereg" a lábainál azzal "megjelöli" a területét. Rajta hagyja a szagát a szeretett kétlábúján. "Ez már az enyém." :D És többek között a szeretet jele is. Amikor hazajövök, amint belépek az ajtón a nőstény cicám elkezd tekeregni a lábaimnál, az egész testével kacskaringózik és közben a fejét is hozzádörzsöli a lábamhoz. Ezt minden alkalommal megcsinálja, így "frissíti" a saját szagát rajtam. :D

Remélem tudtam választ adni a kérdésedre. :)

15/L

2016. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Partnert úgy gondoltam, hogy mint játszótárs, kétlábú szolga stb xD

De köszönöm a válaszokat. Gyakran bújik hozzám, meg beköszön a szobámba is ha alszok, ritkán költ fel, nővéremet viszont felkelti mindig

2016. jan. 6. 21:28
 9/11 macdln ***** válasza:

Ja, hogyha így érted, hogy partner, akkor igen. Játszótársnak és két lábon járó szolgának elég sok cica tekinti a gazdáját :D

Nálunk, amikor elkezdenek játszani, futkározni, verekedni meg ilyesmi, akkor az egyik cica szokott nekem jelezni, v.milyen fura csiripelő hangon, hogy menjek én is oda hozzájuk. :D Leülök a szőnyegre mindegyik odajön hozzám dorombolnak egy kicsit, játszanak a kezemmel, majd elrohannak, futkároznak körbe a nappaliban, majd az egyik visszarohan a kezemmel verekedni. Néha fáj is, de már nagyjából értik, hogy az nekem fáj...

Örülj, hogy ennyire szeret téged a cicád :)

Megbízik benned, ragaszkodik hozzád, minden amit felsoroltál ezeknek és a szeretetnek a jele.

2016. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem így fejezi ki hogy szeret és hogy ragaszkodik hozzád, az én kandúr cicám is ezt csinálja:)
2016. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!