Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan bírhatom rá a cicám,...

Hogyan bírhatom rá a cicám, hogy ne legyen olyan válogatós?

Figyelt kérdés
AZt hiszem kicsit sikerült elkényeztetnem. Herélt kandúr, 8 éves és mostmár ott tartunk, hogy a főtt pulykamellre is csak a lábát rázogatja, majd elszalad. Egyik nap megeszi a száraztápot, a másik nap csak a halat. Utána meg semmi nem jó, csak áll, néz és nyávog. Valami baja lehet, vagy csak kényes egy kicsit? Nem is hízik, olyan kis sovány, pedig csak kajál meg alszik. Őszintén kicsit zavaró, hogy semmit sem akar megenni és minden mehet a kukába. Mit tehetek?
2008. szept. 16. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
nyers belsőséggel próbáltad már etetni?a mi herélt cicánk 11 éves,de képtelen megunni a csirkemájat..próbáld ki,hiszen nem szabad elfelejteni,hogy a macskák alapvetően ragadozók.
2008. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló cicusom, mosolyogtam is, amikor olvastam a kérdésedet :)) Én is csak tettem elé a finom kajákat, ő meg csak nyávogott, akkor néha kézből elfogadta, de fél óráig szagolgatta, mit adok neki...

Egyszer aztán nem kapott enni egy, vagy másfél napig, utána jó volt, amit elé raktam.

Elég könnyű őket elkényeztetni egyébként, de olyan aranyosak :)

2008. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy héten egyszer koplaltasd semmi kaja csak víz!

Az a baj,hogy sok mindennel megkínálod,mert azt szeretnéd,hogy egyen,de ha eléteszed a száraztápot és nem adsz 2 napig mást,akkor előbb-utóbb ha éhes,megeszi a tápot.Kellene nézni neki v.mi vitamint,ami megnöveli az étvágyát v.az állatorvostól kérni vitamin injekciót.

Adj neki májkrémet v.párizsit....

Ez pl.fokozza az étvágyat is:

[link]

2008. szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik cicám ugyanilyen, ráadásul bármi újjal kínálom, két napig rajong érte, aztán többé nem hajlandó megenni. Megvan az állatoknak is a saját természetük. Van amelyik macskám meg válogatás nélkül mindent felfal, pedig pontosan ugyanúgy kényeztetjük az összeset.
2008. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, az én cicám is ugyanilyen. Elkényeztettem, de nem bánom, ha nem tetszenek az elé rakott ételek, akkor jöhet a párizsi, a sajt, vagy egy darab nyers husi, máj, vagy szardínia konzerv, ezeket imádja. Az egy napos koplaltatás lehet, hogy jó arra, hogy másnap rávesse magát az ételre, de melyik gazdi tudja azt tétlenül nézni, hogy a cicája könyörgő szemekkel ül a tányérja mellett, és enni kér? Én biztos nem...
2008. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kitekat tasakost próbáltál már? Nekünk ez jött be, meg is eszi, nem is büdös, és árban is jó (arra gondolok, amiből 4 van összecsomagolva).
2008. szept. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én macskám is válogatna, de nem engedem. Megkapja a kaját és ha nagyon éhes meg fogja enni. Van, hogy napokig nem eszik ilyenkor egy állat és a gazdi ilyenkor gyengül el.
2008. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!