Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska ilyen bolond?

Minden macska ilyen bolond?

Figyelt kérdés

10 hónapos ivartalanított kandúrkám úgy viselkedik, mintha szándékosan bosszantani akarna. Állandóan oda ül, ahol tudja, hogy nem tudjuk kikerülni (szűk átjáróba), meg az ágy közepére, amikor az ember épp le akarna feküdni. Ott tépi a bútort, ahol nem szabad, pedig van olyan hely, ahol szabad, és ott is szokta. Hiába adjuk egyértelműen az értésére, hogy mit szabad és mit nem. Láthatóan provokál, időnként lábujjra támad, harapdál, stb. Elég sokat foglalkozunk vele, minden nap játszunk, ölbe is ülhet, ha úgy érzi (szokta úgy érezni), kap rengeteg finom kaját, vizet, tisztítva van az alom. Éjszaka és hajnalban sokszor felkelt, elzavarjuk persze az ágyból, de szinte azonnal visszajön, és csak várja az alkalmat, hogy megint elszaladhasson, azt vissza.

Én nagyon bírom őt, de azért ez így elég fárasztó. Vajon felnőtt korára meg fog "komolyodni"? Lenyugszik majd?


2010. márc. 26. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy meg fog nyugodni a macsek, tulajdonképpen ő most "kamasz", valószínűleg ezért viselkedik ilyen hebehurgya módon. A miénk is ivartalanított kan, és ugyanilyen hülye volt, most kb másfél éves, de már jóval nyugisabb...
2010. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kis ivartalanított kandurbandi, még szeret csinytevősködni, hiszen még fiatal cica.Ő még játszik, huncutkodik, később lenyugszik.
2010. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan még elég fiatal, szóval érthető ez a bolondság. Ha felnő, biztosan le fog nyugodni. Ha nem bírjátok éjszaka, akkor ki kell zárni a hálóból, (én is ezt teszem) vagy este úgy lefárasztani játékkal, hogy kidőljön. Ja és ne hagyjátok délután aludni. :D Ha valami rosszat tesz, (pl az én cicám tegnap átüvöltötte a délutánt) fröcsköld le vízzel és üvölts rá hogy nem. Valszeg annyira megijed, hogy abbahagyja, nekem hatásos volt. Egyébként ahhoz pedig szokj hozzá, hogy kerülgetni kell, az án cicám is mindig középen fekszik le a földre, de már megszoktam, hogy a lábam alatt cirkál és percenként el tudnék botlani benne. :)
2010. márc. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

én macskám 3 évesen is kis dög:)

direkt provokál, okos kis jószágok nagyon.

2010. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel azért kelt fel, mert valamit szeretne, legvalószínűbb, hogy kaját, vagy legalább egy kis játékot. Legyen egy szivacslabdája, és ha nem a kaja a baj, hajítsd el neki, azzal el van.


A miénk is randalírozik, anyámékéi is randalíroznak hajnalban, mert megszokták, hogy apám/férjem délelőttös műszakhoz mikor kel fel, és akkor simit kapnak meg reggelit, szóval így be vannak állva és kelés van, vasárnap is, meg délutános héten is. :) Mi ezt megelőzzük úgy, hogy mindig van kint kaja, így csak akkor ébreszt, ha nincs, amúgy megreggelizik és visszafekszik szépen.

Anyáméknál viszont ez nem megy, mert ők esznek ilyenkor majd kimennek a kertbe és magukat nem tudják kiengedni, így muszáj kitenni őket, ha kizárják őket a hálószobából akkor szétkaparják az ajtót. Vagy úgy szirénáznak az ajtó előtt, hogy felkelnek rá úgy is. Aztán azt is megszokják, hogy anyám egy órával apám után kel és visszaengedi őket, szóval, ha anyám épp nem dolgozik, akkor énekelnek neki a hálószobaablak alatt, amíg fel nem kel beengedni őket. :))) Hát na tök rossz lehet, hogy egy csomó mindent tudja hogy kéne, meg hol van, de mégsem tudja magának elintézni.


Egyébként az a legkevesebb, hogy az útba fekszik, arréb kell tenni, vagy át kell lépni. Az összes macskánk kedvence a konyha közepén főzés közben kiterülni, hogy ne lehessen semmit csinálni tőlük, és átessünk rajtuk. Hát átlépem és ennyi. Az ágyon meg odébb teszem. Ha hazamegyek a szüleimhez, ott a három éves ex-kandúr úgy szokott, hogy velem alszik, és míg kimegyek pisilni totálisan keresztbe fordul az ágyon, de úgy, hogye esélyem sem lenne elférni.

2010. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskáim már 7 és 4 évesek. El kell, hogy szomorítsalak, de nem mindegyik növi ki ezt a bolondságot!:) Igaz nekem nőstényeim vannak, de ők is ivartalanítottak. Nos, amiket leírtál az teljes egészében az én macskáimra is igaz, de én nem 10 hónapja viselem ezt el, hanem 7 éve! Úgyhogy türelem, de szerintem sokkal jobb, ha egy cica ilyen szeleburdi, mintsem egész nap kuksol és csak fekszik. Néha annyira viccesek tudnak lenni! Úgyhogy ne keseredj el, jó ez így, ahogy van.
2010. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

az ivartalanított nőstényem 3,5 éves, ő nagyon nyugodt volt az első perctől kezdve.


az ivartalanított kandúr dögim 2 éves és napi szinten úgy játszik, mint kicsi korában.mondhatnám azt is inkább, hogy amíg nem volt ivartalanítva, addig nyugisabb volt.

most meg nincs olyan alkalom,hogy a másik macskára ne urana rá és akkor harapja ahol éri, persze amaz alszik, olyankor támad rá, meg felborzolja a szőrét elkezd pipiskedni, hátra húzza a fülét és szó szerint támad.Ja nem utolsó sorban a kutyát is megkergeti :)imádom amikor ilyen

2010. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos aranyos kiscica.:)
2010. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

szia! minden makka lüke, valamilyen szinten. nekem 3 van

mindegyik más természet, de a játék a bohóckodás,sőt színjáték is az életük része.meg a vén makkám is /17 éves /is szélsebesen toszogatja az udvaron a faleveleket

forog a farka után stb. a 7 éves "picim" pedig dettó olyan banga, mint a tied.

de velük teljes az életem, imádom őket, úgy, ahogy vannak.

üdv.

2010. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 cicám van, és ha olyanjuk van, akkor egymást piszkálják, egymással játszanak. Talán nálad is jó megoldás lenne egy társ a cicádnak.
2010. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!