Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy ennyire válogató...

Létezik, hogy ennyire válogatósak a macskák?

Figyelt kérdés
3 hónapja találtunk egy cicát, befogadtuk. Sima házicica, lakásban. Az elejétől kezdve igyekeztem jobb minőségű eledellel etetni, főleg szárazzal, reggel este pedig nedvessel. A probléma, hogy alig eszik meg bármilyen macskaeledelt, kb. 10 féle száraztápot kipróbáltam, mire nagy nehezen a Fressnapf egyik saját márkását elnyammogja, naponta úgy 20 szemet. A nedvesből is kísérletezgetek, jobb-rosszabb minőségűvel, abból is 20 féléből jó ha 2 fajta ízlik neki, azt is a következő hétre már megunja. Házi koszttal is próbálkoztam, pörköltes tészta, bolognai spagetti, mindbe csak beleszagol aztán sprintel el. Keveset eszik és elég sovány is, de nem szokott kaját kunyerálni, szóval nem hinném, hogy éhes. Ez normális, hogy ilyen finnyás?
2016. jan. 13. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, válogatósak, és nekik is kell a változatosság.

Az én macskám pl: whiskas macska, de a whiskas termékeket utálja, fúj egyet, és inkább éhezik, de nem eszik belőle. Viszont imádja az olcsó lidl halas ételt is. Mi veszünk többfélét (félix, gourmet, sheba stb) és , hogy éppen melyiket egye.. így nem válogat annyira.

2016. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Változatosan próbálom etetni, ezért próbáltam már szinte az összes létező macskaeledelt, de hiába. Halas dolgokat pl. egyáltalán nem eszik. Még jutalomfalatból sem, pedig olyan cuki kis halacskás jutifalit vettem neki, de csak játszik vele.
2016. jan. 13. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én egyszerűen megoldottam,leraktam neki és ennyi,2 napba telt,de megette. Azóta nem válogat. Olyanok mint a gyerekek,soha nem ennének rendesen,ha nincs fegyelem!
2016. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Féregtelenítve van? Ha nincs, az is okozhat étvágytalanságot és soványságot.
2016. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, féregtelenítve van, nem férges. Holnap ivartalanítják (lány cica), hátha majd utána jobb étvágya lesz és kicsit szed fel magára.
2016. jan. 13. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:
igen. kiskorukban alakul ki az ízérzéke, és ha nincs akkor különböző ízű kajákkal etetve, akkor um. beszűkül az ízlése.
2016. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!