Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz a macskának, ha a...

Rossz a macskának, ha a szobában tartjuk?

Figyelt kérdés
Találtunk egy macskát az udvarunkban, és már a gazdája is megvan, de azt mondta, hogy neki nem feltétlenül kell, és ha akarjuk, akkor megtarthatjuk. Csak az a baj, hogy kutyánk is van, aki nagyon nem szereti a macskákat, és megtámadná, ha összeengednénk őket. Szóval maximum akkor tudjuk kiengedni a cicát az udvarra, ha a kutyát sétálni visszük... Szerintetek rossz élete lenne a macskának úgy, hogy szinte mindig a lakásban van?

2016. jan. 15. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, hogy eddig kinti vagy benti cica volt-e. Nekem pl kinti cicám van, soha nem jött be a lakásba, néha bejön, de ha az ajtót becsukjuk mögötte már megijed, keresi a kijáratot, épp ezért én soha nem zárnám őt be. De az is lehet hogy ez a cica jól ellenne bent, ki kell próbálni.
2016. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is van cicám, nyáron kint van, de télen szobacica, nehogy megfázzon. Ha rajta múlna, ki se tenné az orrát, szerintem nem utálhatja annyira. :)

Csak akkor nem lenne, aki egeret fog.

2016. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha eddig udvaron volt, akkor rossz lesz neki, ki akar majd menni. Az én macsekom is csak akkor jött be a lakásba ha fázott, de ha átmelegedett, vagy rájött a kóborólhatnék, akkor odaállt az ajtó elé és nyávogott, hogy engedjük ki.
2016. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Meg fogja szokni. Ivartalanítani mindenképpen kell!
2016. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha eddig kinti volt, akkor lehet, hogy nehezen szokná meg. Látod majd rajta. Amúgy jól elvannak benn:) - bár szerintem a legjobb a kinti-benti kombináció, de a mieink is bentiek, mert így biztonságosabb...
2016. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogy
2016. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én macskám folyton be akar jönni, de amikor beengedem, egy ideig elvan, utána viszont mindig ki akar menni. Bár nyilván attól függ, hogy eddig kinti macska volt-e vagy benti. Ha kinti, akkor nem hiszem, hogy meglenne bent sokáig.
2016. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Mekkora a cica? Ha még fiatal, akkor simán csinálhatsz belőle lakáscicát, ha sok szeretetet és törődést (+kaparófát, játékokat) kap, akkor nem lesz rossz élete. Ivartalanítani viszont kell, ahogy előttem is írták! Ha így döntesz, akkor már jobb, ha sosem engeded ki, inkább szoktasd alomtálcára. Hiszen nem várhatja meg mindig a pisiléssel, hogy a kutyát valaki sétálni vigye! Balesetveszélyes is lenne, ha megszokná, hogy időnként kimehet! Egyszer kisurran a lábatok alatt, és már szét is szedi a kutya!

Ha viszont már a fél életét kinti cicaként töltötte, akkor problémás lehet a dolog.

A kutya sosem jár be?

2016. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, eddig kinti cica volt, de semmi jelét nem mutatja annak, hogy rossz lenne neki bent. Sokat játszunk vele, és már az első pillanattól kezdve szobatiszta volt. A kutya soha nem jön be, elég nagytestű. Szerintem maradni fog a cica... Nagyon megszerettük, de nem akarjuk, hogy rossz legyen neki.
2016. jan. 15. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, jól érzi magát benn, úgyhogy szerintem tartsátok csak benn a lakásban. Nem rossz neki benn, sőt sokkal biztonságosabb, mivel így nem kaphatja el kutya, nem ütheti el az autó, nem tudják megmérgezni stb.

Nekem is benn tartott cicám van, nagyon boldog és kiegyensúlyozott cica. Sokat dorombol, de igényli a játékot és a szórakoztatást is, amit rendszeresen biztosítunk is neki.

Kaparófát mindenképp szerezzetek be, hogy azon tudja koptatni a karmait, ezzel megkímélitek a bútorokat is.

2016. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!