Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz a macskának, ha a...

Rossz a macskának, ha a szobában tartjuk?

Figyelt kérdés
Találtunk egy macskát az udvarunkban, és már a gazdája is megvan, de azt mondta, hogy neki nem feltétlenül kell, és ha akarjuk, akkor megtarthatjuk. Csak az a baj, hogy kutyánk is van, aki nagyon nem szereti a macskákat, és megtámadná, ha összeengednénk őket. Szóval maximum akkor tudjuk kiengedni a cicát az udvarra, ha a kutyát sétálni visszük... Szerintetek rossz élete lenne a macskának úgy, hogy szinte mindig a lakásban van?

2016. jan. 15. 14:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ideiglenes befogadó vagyok egy macskamentő alapítványnál. Legutóbb egy három éves kandúrt kaptam, akit utcáról mentettek. Nem tudni, mikor, honnan került oda, de az utolsó évét az utcán, illetve egy ház kertjében töltötte. A befogása után pár hónapig kennelben volt, egy kb. 0,5 nm-es ketrecben, és nem volt vele semmi gond. Egy kicsit féltem, mielőtt befogadtam volna, hogy a szabad élet után hogy fogja tűrni a bezártságot, de meglepően jól. Soha nem akart kimenni, nem akart szökni, néha az ablakból megmorogta az erkélyre leszálló madarakat, de egyébként nem érdekelte a külvilág. Mint aki világ életében lakásban élt, úgy viselkedett.

Az előző, akit 8 hetes kora óta gondoztam, minden ajtót kinyitott, a lábam mellett szökött ki az erkélyre, a szúnyoghálón lógott, és soha nem éreztem őt biztonságban.

Ezt csak azért mesélem el, mert sok esetben az se jelent semmit, hogy milyen idősen kerül a cica a lakásba.


Egyébként a csak lakásban tartott macskák élete jóval hosszabb, mint a kijárósoké.

2016. jan. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!