Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáimnak vettem féregtelení...

A cicáimnak vettem féregtelenítő gyógyszert 3napja (cestal cat-et) és nem látom, ogy a székletében lennének férgek. Szertintetek nem volt elég hatékony?

Figyelt kérdés

4 valamint 1,25 kilósak és mind2nek 1-1 szemet adtam.

és biztos vagyok benne,h férgesek


2010. márc. 27. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem kezelés volt, csak megelőzés. Nem volt férges, bevette a gyógyszert, így nem is lesz.
2010. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 4 kilósnak pontosan 1 szem szükséges, de a kicsinek nagyon sok az 1 szem. (4 kg-onként kell 1 szem)

Azért adtál nekik féregirtót, mert biztosan férgesek voltak (honnan tudod, ha nem láttad a székletben?), vagy csak megelőzésként? Az előbbi esetben 2 hét múlva meg kell ismételni a gyógyszerezést.

Ha nem volt tudomásod róla, hogy férgesek, akkor most miért keresed a székletükben? Egyébként nem mindegyik parazitát lehet látni.

2010. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Az én cicámra tutira mondta az állatorvos, hogy férges, de én sem láttam.
2010. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

mert a farkán sokszor látok férgeket, amik távoznak a szervezetéből, ezért biztos vagyok benne,hogy férgesek. akkor szerintetek ismételjek mégegyszer?

olyan bonyolult, mert a béna állatorvosnak ez is 2hétig tartott.. áá. xD de megoldom:):D írjatok továbbra is

2010. márc. 27. 09:26
 5/7 A kérdező kommentje:
de lehet,hogy a nagyot mégegy kezelésnek vetem alá, viszont a kicsinek szerintem biztos elég volt. bár pont ő volt az akinek figyeltem a székletét, mert a nagy szinte csak enni jár haza. zavarja ugyanis a kicsi, de mindegy ez most nem ide tartozik. kíváncsi vagyok a véleményetekre. köszönöm
2010. márc. 27. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Újra a 9.20-as vagyok.

A bélférgek nem szoktak a farkán keresztül távozni! Honnan veszed ezt?

Nem voltam érthető? Akkor kell ismételni a gyógyszert, ha biztosan diagnosztizálta valaki a férgek létét. A pici macskáknál onnan is lehet tudni, hogy férges, ha nagy a pocakjuk (mintha sokat ettek volna) De neki elég 1/3 tabletta!!!

2010. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben, akkor 1/3mad tablettát adok neki,de biztos vagyok benne,hogy férges. a végbélnyílásán keresztül távozik, ezt vágom,de valahogy a farkára kerül. ilyen kis 1-2 centis pici részei. köszi
2010. márc. 27. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!