Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtunk egy fiatal cicát az...

Találtunk egy fiatal cicát az utcán, hazáig követett. Be fogadtuk, de el kellene egy kis segítség?

Figyelt kérdés
Elvittük állatorvoshoz és minden rendben van vele,kb 8 hónapos és kapott oltást ami védi a macskanáthától. Annyira kis bújós és hálás mindenért. Bent fogom tartani a szobámban van már neki vízes és kajás tálja,de nem tudom még mire van szükség. Milyen tápot egyen,kell-e neki fekhely,kaparófa(elég sokat kaparja a fotelt). Igazából mindenre kíváncsi vagyok.

2016. jan. 23. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
macska alom,meg egy doboz valami puha meleg takaróval
2016. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,álom már van. Egy hét alatt szobatiszta lett.
2016. jan. 23. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Kaparofa vagy fatusko... Amit kaparhat. Ültess füvet cserépbe, mert az emesztesehez kell. Valami játékot amibe tud játszani de akar magad is tudsz csinalni. Es a tap mindegy. Amit a penztarcad elbir meg amit a cica megeszik es akar felváltva lehet neki adni konzervet es száraz tápot is. De én például az én cicámnak adok maradékot, egy zacskó szaraztapot vegigeszik es utanna én nem ugyan azt veszem neki hanem mas fajtát... Igy nem mindig ugyan azt eszi.
2016. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell neki külön fekhely, általában megtalálják a gazdi ölét, a fűtőtest tetejét vagy más egyéb jó helyeket. Ha szeretnél akkor legyen, de ne csodálkozz, ha nem használja.

Kaparófa hasznos, mert nem a bútorokat rongálja.

Táp: előzővel egyetértek. Mindig ugyanazt a száraz tápot veszem nekik, csak nagyon ritkán váltok, mert a nagyobb macskám az új kajától hányni szokott. Úgy oldom meg, hogy egyre többet teszek a régibe az újból. Maradékot (husit, porcot) nálunk is kap. Mondjuk mi eléggé fűszermentesen főzünk. Az egyik néha megrágja a papírokat, ami általában keményítő hiányt jelent. Ilyenkor főzök neki krumplit.

Érdemes netes állatos áruházakban böngészni mert sok jó dolgot lehet kapni. Pl. most láttam alom elé szőnyeg félét. Nálunk állandóan kihordják a tappancsukon. Régen volt "gyöngyös" alom, abból meg direkt kipofozták a gyöngyöket és az egész lakás tele volt vele.

2016. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!