Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobatiszta cica mellépisil,...

Szobatiszta cica mellépisil, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A párommal két nőstény macskát tartunk lakásban, kb egy idősek, 8 hónaposak, mindkettő szobatiszta, rendesen használják az almot.


Velünk alszanak az ágyban, viszont az elmúlt időben előfordul, hogy felugrik és rápisil a párom takarójára. Ezt az elmúlt időben gyakran csinálta, de be tudtuk az ivarzásnak, és ezzel fejezi ki a fájdalmát, utána meg az ivartalanítás utáni stressznek meg fájdalomnak.

A cica most teljesen renden van, nem beteg, nem érzi rosszul magát, az alom is rendben van tartva, az ágyneműből, huzatból és ágyból is rendesen ki van tisztítva a folt és a szag, hogy ne azt használja újból.

Három napig a párom nem volt itthon, viszont most hazajött, a cica újra lepisilte az ágyat az ő részén.


Mindketten egyenlően kivesszük a részünket a nevelésükben, szeretetteljes környezetben nőttek fel, nincsenek bántalmazva vagy fenyítve és a párom is rendesen bánik velük, főleg ő az, aki eteti is őket, de mégis úgy tűnik, hogy a cicák engem szeretnek jobban, pedig ő is ugyanúgy szereti, szeretgeti őket mint én, mondjuk több időt otthon én töltök velük.


A másik cica amúgy kezdetektől fogva engem szeretett jobban, de az ivartalanítás után tűnt úgy, hogy a párommal is sokkal barátságosabb.


Mennyire lehetséges az, hogy a jó tartás ellenére nem kedvelik a páromat, illetve ha fennáll ez a helyzet, mi a teendő, hogyan lehetne vele jobban megszerettetni a másik gazdit is? Mennyire állhat ez kapcsolatban a mellévizeléssel?



2016. jan. 25. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Most akkor mindkettő ivartalanítva van?

Van itt (alul is) sok ilyen kérdés és válasz.

Mikor voltak ivartalanítva? Egy darabig eltart, amíg kiürülnek a hormonok.

2016. jan. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha lepisili a párod takaróját, az nem feltétlenül azért van, mert nem kedveli. A cicák ezzel általában a tulajdonukat jelölik. Mivel előtte három napig nem volt otthon, a cica talán már nem érezte rajta a saját szagát, így újra "birtokba vette" őt. Talán az ő kis buksijában az játszódott le, hogy jaj, de idegen szaga van a gazdinak, gyorsan tegyünk valamit, hogy újra idetartozónak érezhessük...

Abban igaza van az előző válaszadónak, hogy a hormonok kiürülésének idő kell, remélhetőleg utána megszűnik ez a dolog.

2016. jan. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Január 14-én lettek mindketten ivartalanítva.

A tulajdon megjelöléssel kapcsolatban, én azt hittem ezen már régen túl vannak. Jó pár hónapja, hogy baleset történt más bútorokkal, vagy ruhákkal.

Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 25. 09:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor még adj nekik időt! Lassan fognak kitisztulni a hormonjaik, de néhány hét múlva szép lassan egyre kiegyensúlyozottabbak lesznek, és az ilyen problémák is elmúlnak majd!
2016. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Namost....

A cica ha ivartalanitva van, nem jelolget. Akkor szoktak az agyra pisilni ha valami baja van. Felhivas, hogy figyelj ide, baj van. Az ivartalanitas utani stressz okozhatta, jol gondoltad.


A macska akkor is szokott a gazda agyaba uriteni ha haragszik ra. Elment a parod, a macska kicsit megharagudott ezert ra, es most azt mondja, hogy haragszom rad.


Nekem is volt ilyen, csak kakival. Amugy hany alom van? A pisi nem veres?

2016. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Eddig csak udvaron tartott cicákkal voltak tapasztalataim, akik egyáltalán nem voltak beengedve a lakásba, ezért szerettem volna biztosra menni, mielőtt az állatorvost nyaggatom ilyen kérdésekkel. Most a kontroll miatt elvittük őket, és az állatorvos is bosszúhadjáratra tippel, mivel más bajt nem látott rajtuk.

A bosszú mértéke meg úgy tűnik a cica jellemétől függ, a másik csak sértődést imitál a következő etetésig. :)

2016. jan. 27. 03:31
 7/7 anonim ***** válasza:

ötös vagyok.


Jaja a macska kiszámíthatatlan, hóbortos állat. Nem is gondolnád, hogy azért pisil, mert haragszik. Van, amelyik úgy mutatja ki hogy hisztis, de van, amelyik jól bokánharap:D

2016. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!