Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a macskám érdekében?

Mit tehetnék a macskám érdekében?

Figyelt kérdés

3 éve van egy macskám, nagyon szeretem, a lehető legjobbat szeretém neki.( nem benti)

Fél éve vettünk egy golden retriever kutyust. A cica már az elején tartott tőle. Mióta megvan a kutyánkazóta ritkábban jár haza. Aggódom érte.

Mit tehetnék? Elég levert is. Szerintetek vigyem el a dokihoz, vagy csak a kutya miatt van ez?

Előre is köszi :]


2010. márc. 28. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Foglalkozz a cicáddal többet, ők is tudnak féltékenyek lenni. Lehet, hogy úgy érzi, nem érdemes hazamennie. Tegyél érte, hogy ne keressen magának új gazdit.
2010. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is vegyél a cicusnak nyakörvet bilétával ha véletlen elveszne!!!!!.A kutyát pórázon vidd óvatosan a cicához.Én így tudtam a kutyáimat hozzászoktatni a cicához!!!!
2010. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..

Már volt vagy 5 nyakörve, de mindig elhagyta, és félek h felakad egy fára.. :s

2010. márc. 29. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítsd, akkor jobban hozzászokik az új dolgokhoz!
2010. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kivan ivartalanitva :).. de azért köszi
2010. márc. 30. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a macsekot kell a kutyához vinni (ő a nagyobb és erősebb, ő a tanulékonyabb és elfogadóbb)!

Össze kell szoktatni a kutyát a cicával.

Vedd a karodba a macskát, és vidd a kutyához.

Mondd a kutyának, marad, fekszik, jó kutya, nyugi, stb, nehogy idegességében hirtelen mozdulatot tegyen, amit a macska támadásnak értelmez.

Folyton simogasd közben a macskát, hogy érezze, nincs baj. Vidd egészen közel a macskát a kutya pofijához, de fogd gondosan, nehogy megkarmolja riadalmában a kutyust. (Lehet, elsőre nem tudod végigvinni az egész sort, de próbálkozni kell, és közben megnyugtatólag beszélni a kutyához.)Hagyni kell, hadd szagolják meg egymás orrát, és a nemiszervét, legalább a kutya a macskáét, aztán, ha a kutya már nyugodtan eltűri a macska közelségét, a macska úgyis megszagolja magától is a kutyáét :) A macskát gyakran kell mutogatni karból a kutyának, hogy a kutya megértse, fontos a cica a gazdinak, nem szabad bántani, és dicsérni a kutyát, ha nyugodtan tűri, hogy a macska mászkáljon körülötte, és nem járkál utána, mert az nagyon idegesíti a cicát. Leginkább azt kell elkerülni, hogy a kutya egyszer elkezdjen a macska után futkosni, hiába tudod, hogy nem akarja bántani, mert azt a macska úgysem hiszi el!

(A retriverek egyébként legendásan engedelmesek, ha jól nevelted a kutyát, simán össze lehet szoktatni őket. Az én labim nagyon jó macskabarátságban :))

2010. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sokat simogasd kényeztesd értesd meg vele h nem csak a kutyust szereted. és szerintem így nem sokat fog kóborolni!:)
2010. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!