Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi igaz ebből?

Mennyi igaz ebből?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretném ivartalaníttatni a 8 hónapos nőstény cicámat. Az a helyzet, hogy eddig benti cica volt, de szeretnénk kinti-benti cicává szoktatni, ami eddig egész jól megy, szeret kint lenni. Most azonban be van zárva, mert tüzel. Szóval amint vége ennek az időszaknak, vinnénk a dokihoz. Azonban ahonnan hoztam a cicát, ott azt mondták, hogy először ellenie kell, mert a macskák belebetegszenek, ha nem lehet soha kiscicájuk.


Azt szeretném kérdeni, hogy ebből mennyi igaz? Én ugyanis nem nagyon akarok kiscicát, mert cuki meg minden, de drága eltartani, így is három macskám van (két ivartalanított kandúr, meg ugye ez a lány), ráadásul a piciket nem is biztos, hogy bárkinek oda tudnám adni, szaporító meg nem akarok lenni, így is van elég cica szabadon.


Ti tudtok erről valamit? Tényleg belebetegszik, vagy ugyanúgy éli az életét, mint korábban?



2016. febr. 3. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Dehogy betegszik bele. :) Ez egy hülye, idejétmúlt tévhit. A macskák nem akarnak kiscicázni, csak az ösztöneik hajtják őket párosodni.

Semmi baja nem lesz, ha nem lesznek kölykei, sőt, akkor teszel vele a legjobbat, ha tüzelés után ivartalanítod.

Az életét ugyanúgy éli, várhatóan egészségesebb és hosszabb életű lesz, illetve lesz egy pozitív változás: nem kell kínlódnia sem neki, sem nektek a tüzeléssel és ami vele jár.

2016. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Ez egy megkövült h.lyeség. Nekem 4. nőstényem van, egyik sem ellett egyszer sem. Az állat ösztönlény, nem az élvezetért, utódnemzésért párosodik, hanem az ösztöneinek engedelmeskedve. Nem szabad emberi érzelmeket, tulajdonságokat rájuk ruházni. Ráadásul a nőstény számára fájdalmas is, mert a kandúr péniszén lévő apró horgocskák felszakítják a hüvely falát, amivel megindítja az ovulációt. Amiatt sírnak a nőstények, nem a gyönyörtől :(
2016. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. febr. 3. 21:44
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Macska ügyben nem vagyok jártas, de első tüzelés előtt ivartalanított kutyám van, és bátran monhatom, a szomorúság legkisebb jele sem látszik rajta.
2016. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám sem ellett ivartalanítás előtt. Műtét után sokkal kedvesebb, bújósabb, "beszédesebb" cicus lett belőle. :)
2016. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jajj dehogy kell elleni hagyni, miért nem felejtik már el ezt a tévhitet... Ivartalanítsd nyugodtan, semmi baj nem lesz.
2016. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek :) Már beszéltünk az állatorvossal, és amint abbahagyta a tüzelést, vihetjük is :)
2016. febr. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!