Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek nem lehet ebből...

Szerintetek nem lehet ebből semmi baj? /kóbor cica/

Figyelt kérdés

Elég nagy az udvarunk és sokszor szoktak átjönni különböző cicák rajta.

Kiskoromban rohantam utánuk, természetes ők meg elölem...

most ennivalóval csalogatom őket hozzám. Néha sikerül. De testi kapcsolatba nem lépek velük. Van amelyiken van nyakörv is.

Azt szeretném, hogy az egyik cicával jóba legyek és megtudjam mutatni őt a kutyusomnak. Lehet még barátok is lesznek.

Hülyeség?

Természetesen ha a cicán látom hogy nem szeretne közelebb menni hagynám.

Én csak a különböző betegségektől félek, hogy átadja a kutyámnak.:s


2013. nov. 23. 13:50
 1/7 Olah Alex-Robert válasza:
szerintem semmi baj nem lehet,csinald nyugodtan
2013. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És esetleg a veszettségtől kell félni? Ez hogy terjedhet át a kutyusa a cicától? Van-e felismerhető jele a veszett macskának?
2013. nov. 23. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kóbor macskák nem fognak még örömükben sem csak úgy spanolgatni a kutyákkal. Gondolom nem is vannak a kertedben egész nap. Ahhoz, hogy kialakuljon baráti/bizalmi viszony közöttük, több közösen eltöltött időre lenne szükség. Nem megy egyik pillanatról a másikra. A veszettség jellemzői macskáknál: bágyadtság, nyáladzás, változó étvágy, rekedtes hang, dühöngő lesz és fejre támad, később bénulás.
2013. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és hogy adják át ásik élőlényeknek pl kutyáknak?
2013. nov. 23. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
A veszettség vírusát a fertőzött állat nyála terjeszti. A szervezetbe harapott, a bőrön lévő nyitott seben keresztül, vagy a nyálkahártya közvetlen kontaktusa révén jut be.
2013. nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy a fertőzött állat simogatásával, vizeletével/ürülékével való érintkezés nem jelent fertőzésveszélyt. (Legalábbis én így tudom!)
2013. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és ha be van oltva a kutya veszettség ellen? de mondjuk megharapja egy cica vagy megkarmolja?
2013. nov. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!