Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, ti is macskákkal...

Macskások, ti is macskákkal együtt főztök/esztek mindig?

Figyelt kérdés

[link]

Néztem ezt a videót és hát kb ez van nálunk is ha főzés vagy evés van... macska nélkül lehetetlen, mindig ott van az asztalon ha eszünk, a pultról néz amikor főzünk. Mindenkinél így van ez?


2016. febr. 3. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az enyém nem segít a főzésben, csak lesi, hogy mi pottyan neki, amit megehet. Persze mindig "leesik" valami. Ráadásul nem tud olyan mélyen aludni, hogy a nem éppen kicsi ház másik végéből is ne hallja meg, ha leülök a konyhaasztalhoz. Rögtön ott terem.
2016. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem, mert kinti macskák, épp elég nyüzsgők, ha kinyitjuk az ajtót :)

Amikor benti macskák voltak, azokkal sem főztünk, de evéskor persze jöttek, úgyhogy anyám néha a macskák etetésével töltötte az ebédet, én pedig ehettem egyedül...

Pultra és asztalra viszont nem mehetnek, az túlzás lenne.

2016. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Régebben így volt, mindig oda kellett rá figyelni például húsdarabolás közben, hogy hol van (és főleg a farka hol van :D ). Elérhető közelségben nem igazán lehetett hagyni semmit, amit szeret, mert az eltűnt...


Most már öreg (18 éves múlt), a helyzet annyit változott, hogy immár külön főzök neki. :D Előbb például feldaraboltam kis kockákba a csirkemellet, majd reggel megfőzöm, holnap ez lesz a menü. Most ugyanis diétáznia kell, beteg.

2016. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Imádom a cicám, de vannak tiltott helyek számára, mint pl konyhaasztal és pult, még a hálószobába sem jöhet be. Szerintem nem egészséges.
2016. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Akárcsak a negyedik válaszadónál, nálunk is vannak szabályok a macsekot illetően, aki egy napos kora óta bent él velünk a lakásban immáron 6 éve. Konyhapultra/asztalra nem mehet fel(azért titokban garázdálkodik), hálószoba, fürdőszoba is tiltott helyek. Csak a kedvenc macskakajáját eszi meg, saját kajánkat nem kell félteni tőle, tuti nem eszik bele, pedig nem főzök rosszul. :)
2016. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az enyémet az emberkaja nem érdekli, aludni velem alszik (egy ideig nem tette, bántam is.)
2016. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem.

A konyhapultra nem megy fel kivéve ha nagyon vadászik és pont ott van a repülő célpont, de az ritka. Az asztalra sem megy, ha megvan terítve és valaki étkezik. Ha szabadon van akkor az neki is szabad terület.

2016. febr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem mindig, de sokszor előfordul. Szeret belekóstolni ebbe-abba (amit adunk neki, magától nem eszik bele) szereti a krumpli(héj) szagát a rizs szagát (ha tehetné túrná, belefeküdne), szereti nézni a pörgést és szeret velünk lenni.
2016. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem. Pedig jobb lenne, ha így lenne. Most egy olyan cicánk van, aki - *dobpergés* - nem szeret enni.

Akkor eszik rendesen, ha ott vagyok mellette és simogatom.

2016. febr. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 macdln ***** válasza:

Nálunk a konyha egy ideig tiltott terület volt. De egy ideje már bejöhetnek. Az asztalra és a pultra elvben nem szabadna feljönniük. Nem szabad ott hagynunk semmit, mert mindenevők :D, ,meg kétszer elfordult már, hogy lelöktek egy-egy edényt. (persze pont nem műag.ot hanem anyum porcelántálját, de nem az ő hibájuk, tudhattam volna, hogy nem szabad ilyeneket elöl hagyni)Amikor főzök, akkor van, hogy bent vannak, de általában nem nagyon érdekli őket, mert reggel is és este is ők kapnak először kaját :D

Amikor a konyhában tartózkodunk nem mennek fel az asztalra, pici koruktól tiltva van, hogy ne menjenek fel, amikor mi ott vagyunk. A lényeg, hogy mi mindig mindent elpakolunk, nehogy kárt tegyenek magukba vagy a berendezésekbe vagy nehogy beleegyenek vmibe. Ugyanis amikor nem vagyunk otthon vagy egyszerűen nem a konyhában vagyunk, akkor fel mernek menni. Nem egyszer jöttem már arra haza, hogy az asztalon pihengetnek. :D

Amikor nekik porciózom a husit, akkor egyik sem jöhet be :D Amikor főzök, akkor általában jóllakottan szundítanak valahol, nem kif. érdekli őket:D

2016. febr. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!